خانه » استان‌ها » تغییر نام ساختمان تأمین اجتماعی ورامین و ملاقات عمومی مدیرکل
  • چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 2022 18 May

استان‌ها // 11 می 2022  ,  13:00  // کد خبر : 69104
گزارش خبری/ تغییر نام ساختمان تأمین اجتماعی ورامین و ملاقات عمومی مدیرکل

مراسم تغییر نام ساختمان تأمین اجتماعی شهرستان ورامین و ملاقات عمومی مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

مراسم تغییر نام ساختمان تأمین اجتماعی شهرستان ورامین و ملاقات عمومی مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

به گزارش راوی امروز، صبح چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ مراسم تغییر نام ساختمان شعبه تأمین اجتماعی شهرستان ورامین به نام ساختمان شهید علی جعفریان به همت مرتضی اردستانی رئیس اداره شهرستان ورامین و ملاقات عمومی حبیبه طاهری مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و کارگران، کارفرمایان و بیمه‎پردازان، برگزار شد.

گزارشی از تأمین اجتماعی شهرستان ورامین
در ابتدای این مراسم، رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان ورامین، به ارائه گزارشی از تعداد بیمه‎شدگان، بیمه‎پردازان و مستمری‎بگیران شهرستان پرداخت و اظهار داشت: این اداره که کارگران، کارمندان و کارفرمایان دو شهرستان ورامین و پیشوا را تحت‎پوشش دارد، بیش از ۴۲ هزار بیمه‎شده اصلی و حدود ۷۵ هزار نفر بیمه‎شده تبعی دارد.
مرتضی اردستانی افزود: ۱۴ هزار پرونده مستمری‎بگیران دو شهرستان نیز در این اداره وجود دارد که درمجموع، به حدود ۲۲ هزار بازنشسته و بازمانده خدمت‎رسانی می‎شود.
وی با یادآوری این نکته که دو مرکز کارگزاری نیز که در ورامین مستقرند، به بیمه‎شدگان، مستمری‎بگیران و کارفرمایان دو شهرستان، خدمت‎رسانی می‎کنند، افزود: بخش مهمی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی شامل ارسال لیست حق بیمه، استحقاق درمان، پرداخت هزینه پروتز و اورتز و استراحت پزشکی در بستر وب و از طریق طرح ۳۰۷۰ این سازمان ارائه می‎شود.
اردستانی در پایان تأکید کرد: پیگیری و افزایش تعداد و تحت پوشش قرار دادن زنان خانه‌دار، دختران مجرد و بیمه دانشجویان نیز از اهداف مهم سال‎های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ این شعبه بوده و هست.

تکریم ارباب‌رجوع تأمین اجتماعی در رأس امور است

مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران نیز در این مراسم، تکریم ارباب‌رجوع تأمین اجتماعی را در رأس امور دانست و گفت: کلیه ساختمان‌های تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران به نام شهدا نام‌گذاری خواهد شد.
حبیبه طاهری اضافه کرد: بخشی از شهدای سازمان تأمین اجتماعی در دفاع مقدس به شهادت رسیدند و بخشی دیگر از جانبازان بودند که مراحل نام‌گذاری اماکن متعلق به تأمین اجتماعی در حال انجام است.
وی بیان داشت: سیاست‌های رهبری در خصوص نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ اماکن این سازمان، باید در تأمین اجتماعی در رأس امور باشد، همان‌گونه که بر اساس تأکیدهای رهبری بر گسترش تأمین اجتماعی، این سازمان نباید مانعی برای کارفرمایان باشد.
مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران، بر انجام غیرحضوری اکثر امور در تأمین اجتماعی تأکید کرد و افزود: هوشمندسازی امور تأمین اجتماعی می‌تواند کار اداری کارفرمایان و عموم بیمه‎شدگان را تسریع و دقیق‌تر از قبل کند.
وی در پایان تصریح کرد: سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، سازمان تأمین اجتماعی را از مظلومیت خارج می‌کند و رفاه عمومی و کمک به محرومان را گسترش می‌دهد که این امر برای مردم، مفید و مثمرثمر است.

بیمه کارگران خیرآبادی موردتوجه ویژه باشد

امام‌جمعه منطقه خیرآباد نیز در این مراسم اظهار داشت: تأمین اجتماعی با توجه به گستردگی وظایف خود، نقش مهمی در تحکیم اصول اجتماعی و اقتصادی جامعه دارد.
حجت‌الاسلام طرزی افزود: امنیت در جامعه با فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران شکل‌گرفته که خودخواه نبودند و برای مردم فداکاری و ایثار کردند؛ پس باید ساختمان تمام اداره‌های شهرستان ورامین به نام شهدای گران‌قدرمان ثبت شود.
وی تصریح کرد: منطقه خیرآباد جمعیت کارگرنشین زیادی دارد و بسیاری از این عزیزان تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نیستند که جا دارد متولیان امر برای تسهیل بیمه کارگران روزمزد نیز اقدام و به این امر توجه ویژه کنند تا همه جامعه از عدالت اجتماعی بهره ببرند.
در پایان این مراسم، ملاقات عمومی مدیرکل تأمین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران با جمعی از کارگران، کارفرمایان و بیمه‎پردازان شهرستان‎های ورامین و پیشوا برگزار شد و این افراد، مشکلات خود را با مدیرکل در میان گذاشتند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار