خانه » استان‌ها » تصویب حل مشکل معافیت مالیاتی شهرک صنعتی خیرآباد ورامین در کارگروه اشتغال دولت
  • پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - 2022 19 May

استان‌ها // 1 می 2022  ,  19:00  // کد خبر : 68988
درویشی خبر داد: تصویب حل مشکل معافیت مالیاتی شهرک صنعتی خیرآباد ورامین در کارگروه اشتغال دولت

فرماندار شهرستان ورامین در روز کارگر از تصویب حل مشکل معافیت مالیاتی ماده ۲ شهرک صنعتی خیرآباد در کارگروه اشتغال دولت خبر داد.

فرماندار شهرستان ورامین در روز کارگر از تصویب حل مشکل معافیت مالیاتی ماده ۲ شهرک صنعتی خیرآباد در کارگروه اشتغال دولت خبر داد.

به گزارش راوی امروز، به مناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر، همایش کار و‌ کارگر در یکی از کارخانه های شهرک صنعتی خیر آباد با حضور مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین، حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد، فیروزی معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، زاهدی بخشدار مرکزی، سرگرد تاجیک فرمانده بسیج ناحیه مقاومت ورامین، سرهنگ بیرانوند فرماندهی نیروی انتظامی ورامین و رؤسای ادارت کار و رفاه اجتماعی، تأمین اجتماعی، بهزیستی، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید برگزار شد.

فرماندار شهرستان ورامین در این همایش با اشاره به تاکید مبانی دینی بر اهمیت کار و کارگر گفت: اهمیت کار و تلاش در مبانی دینی ارزش زیادی دارد و تاکید زیادی در روایات ائمه اطهار و پیامبر اکرم بر انجام کار و تلاش کسب روزی حلال و نکوهش بی کاری و بی عاری شده است و اگر جامعه ای دارای قشر کارگری فعال و پویا باشد آن جامعه نیازمند بیگانگان نخواهد شد.

درویشی افزود: بر اساس رهنمود های مقام معظم رهبری وظیفه اصلی ما در سال جدید حمایت از تولید و مانع زدایی و حمایت از اشتغال به ویژه اشتغال دانش بنیان است که با حمایت جوانان و کارگران در کنار تولید کنندگان صنعت شهرستان ورامین ، مشکلات را شناسایی و با همه‌ی توان آنها را حل و فصل می کنیم.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به قانون جدید حقوق و دستمزد کارگران به تولید کنندگان هشدار داد: برخی از تولید کنندگان به دلیل افزایش حقوق کارگران که در سال جدید اتفاق افتاده است با تعدیل نیرو و جایگزینی نیروی کار تخصصی با اتباع در صدد کاهش هزینه ها خود هستند که اولا با رصد اداره کار و مجموعه فرمانداری باید جلوی این کار به صورت جدی گرفته شود ثانیا در دراز مدت این کار با ساماندهی اتباع به ضرر تولید و کار و کارگران است.

فرماندار ورامین با اعلام خبر خوش رفع مشکل معافیت مالیاتی ماده ۲ شهرک صنعتی خیرآباد گفت: به حول قوه الهی در کارگروه صنایع کشور، مشکل معافیت مالیاتی ماده ۲ شهرک صنعتی خیرآباد مورد تصویب قرار گرفته است و به زودی و با تصویب هیئت وزیران، به صورت رسمی اعلام و ابلاغ می شود.

وی افزود : شهرک صنعتی خیرآباد ۳۰۰ هکتار مساحت دارد که ۱۴۲ هکتار آن که در حال حاضر دارای فعالیت است که طبق مصوبه فوق، شامل معافیت مالیاتی قرار می گیرد و مابقی ۱۵۸ هکتار باقی مانده باید در صورت آغاز فعالیت، عوارض و تعهدات ماده ۲ را پرداخت کنند.

درویشی در پایان، با اشاره به واگذاری مدیریت شهرک صنعتی در آینده نزدیک به شرکت شهرک‎ها گفت: با مستقر شدن شرکت شهرکهای صنعتی در شهرک صنعتی خیرآباد، باید همه‌ تولیدکنندگان مشارکت فعال در خصوص رفع مشکلات زیربنایی و ساختاری به ویژه حل مشکل تخصیص انشعاب آب در ۴ ماه آینده داشته باشند.

در پایان این همایش نیز از تعدادی از کارگران شهرک صنعتی خیرآباد با اهدای لوح، تجلیل و تقدیر شد.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار