خانه » اقتصاد و تجارت » صادرات پیاز زعفران امری مهم در جلوگیری از قاچاق
  • شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - 2022 2 July

اقتصاد و تجارت // 23 دسامبر 2016  ,  13:54  // کد خبر : 651
صادرات پیاز زعفران امری مهم در جلوگیری از قاچاق

عضو شورای ملی زعفران گفت: سازمان های متولی همانند سایر کشورها در فصل برداشت باید اقدام به خرید، بسته بندی و صادرات پیاز زعفران نمایند تا با این وجود از قاچاق این محصول جلوگیری شود.

به گزارش راوی امروز، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه راهکارهای اساسی در جهت جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران اظهار داشت: همه ساله در فصل کشت زعفران ، مسئولان امر نگرانی هایی از حیث قاچاق پیاز این محصول دارند که با همکاری تشکل ها و مرزبان ها باید این امر کنترل شود.
وی با اشاره به اینکه برندسازی تاثیر چندانی در جلوگیری از قاچاق این محصول ندارد، گفت: همه ساله در فصل برداشت با مازاد پیاز زعفران روبرو هستیم که از این رو لازم است تمهیدات بکری در این جهت به کار گرفته شود تا دغدغه خاطر زعفران کاران و مسئولان به حداقل برسد.
حسینی از افزایش 10 درصدی سطح زیر کشت زعفران خبر داد و افزود: همه ساله به طور خودکار سطح زیر کشت زعفران با افزایش 10 درصدی روبرو می شود که از این رو دلالان اقدام به خرید پیاز و خروج غیر قانونی آن از مرزها می نمایند.
عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: با این وجود سازمان های متولی باید اقدام به خرید ،بسته بندی و صادرات پیاز زعفران همانند سایر کشورها اعم از استرالیا و نیوزلند به بازارهای مختلف نمایند.
گفتنی است که این پیازها تنها باید در بسته بندی کوچک 10 تایی به کشورها صادر شود و درغیر این صورت قاچاق پیاز زعفران در سال های آتی همچنان ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه صادرات پیاز زعفران در بسته بندی های کوچک امری مهم در مدیریت پیاز زعفران محسوب می شود، به «باشگاه خبرنگاران» بیان کرد: با وجود صادرات پیاز زعفران در بسته بندی های کوچک می توان گفت که برای تولیدکنندگان دیگر کشورها خرید آن در حجم گسترده ای از بسته بندی ها توجیه اقتصادی ندارد.


دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار