خانه » اجتماعی و حوادث » بانک‌ها می‌توانند بدهکاران بانکی را ممنوع الخروج کنند
  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - 2021 27 November

اجتماعی و حوادث, اقتصاد و تجارت // 19 اکتبر 2021  ,  11:00  // کد خبر : 64259
بانک‌ها می‌توانند بدهکاران بانکی را ممنوع الخروج کنند

گفته می‌شود که بانک‌ها در بسیاری از موارد مسافران را هنگام خروج از کشور به علت بدهی‌های بانکی ممنوع الخروج می‌کنند که البته طبق گفته مسئولان بانکی این موضوع را منوط به مجوز قوه قضائیه می‌دانند.

بانک‌ها می‌توانند بدهکاران بانکی را ممنوع الخروج کنندReviewed by علیرضا مهدی زاده on Oct 19Rating:

گفته می‌شود که بانک‌ها در بسیاری از موارد مسافران را هنگام خروج از کشور به علت بدهی‌های بانکی ممنوع الخروج می‌کنند که البته طبق گفته مسئولان بانکی این موضوع را منوط به مجوز قوه قضائیه می‌دانند.

به گزارش راوی امروز، چند روز پیش بود که رئیس قوه قضائیه از ممنوع الخروج ها توسط نهادهایی نظیر بانک ها و سازمان امور مالیاتی گلایه کرد و خواستار ساماندهی در این زمینه شد. او گفت:  به زودی بخشنامه‌ای برای ساماندهی ممنوع‌الخروجی‌ها صادر می‌شود.

اما اینکه آیا این دستگاه ها تا چه حد توانایی ممنوع الخروج کردن بدهکاران بانکی و مالیاتی را دارند برای مخاطبان جای سوال است.

علیرضا قیطاسی، دبیر کل کانون بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در رابطه با ممنوع الخروج افراد بدون اطلاع رسانی، در گفت و گو با خبرنگار حوزه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  در این باره بیان کرد:  این موضوع مرتبط با بانک‌ها نیست، زیرا موضوعات مربوط به خروج افراد از کشور مربوط به سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی و قوه قضائیه می‌شود. در رابطه با ممنوع الخروج افراد توسط بانک ها، قوه قضائیه صاحب نظر است و مجوز‌ها از آن سمت صادر می‌شود.

محمد رضا جمشیدی، دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی هم، اظهار کرد:  اختیاراتی که حدود بیش از ۴۰ سال پیش به بانک‌ها داده شد این بود که برای بدهکاران بد حساب موضوع ممنوع الخروج مطرح باشد و این موضوع پس از اقدامات قانونی لازم و پس از تذکرات مکرر به فرد بدهکار با احکام و صدور مجوز از سمت قوه قضائیه صورت خواهد گرفت؛ این بدین معناست که بانک ها بدون مجوز و اهتمام قوه قضائیه توانایی ممنوع الخروج کردن افراد را ندارد.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار