خانه » گوناگون » کدام بازیکنان ستاره‌های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هستند
  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - 2021 27 November

گوناگون // 16 اکتبر 2021  ,  14:00  // کد خبر : 64160
کدام بازیکنان ستاره‌های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هستند

لیگ قهرمانان اروپا در ۳ دهه گذشته شاهد درخشش ستاره‌هایی بوده که در این مسابقات نتیجه را به سود باشگاه‌های خود رقم زده اند.

لیگ قهرمانان اروپا در ۳ دهه گذشته شاهد درخشش ستاره‌هایی بوده که در این مسابقات نتیجه را به سود باشگاه‌های خود رقم زده اند.

به گزارش راوی امروز، مسابقات قهرمانی باشگاه‌های فوتبال اروپا به نام لیگ قهرمانان اروپا و با فرمت جدید حدود ۳ دهه است که با حضور قدرتمندترین باشگاه‌های قاره سبز برگزار می‌شود.  

بهترین بازیکنان جهان در این رقابت‌ها نتیجه را به سود تیم‌های خود رقم زده اند. چنین بازیکنانی این توانایی را دارند که در مواقع ضروری برای تیم های خود دست به کار‌های خارق العاده‌ای بزنند.  

بازیکنانی مانند زین الدین زیدان، استیون جرارد، آرین روبن و آندرس اینیستا گل‌های مهمی در لیگ قهرمانان به ثمر رساندند. با این حال توانایی رساندن تیم‌ها به جام قهرمانی، فاکتوری است که بازیکنان بزرگ را از بازیکنان خوب جدا می‌کند.  

 ۵ بازیکن بزرگ تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

۱- کریستیانو رونالدو 

کریستیانو رونالدو بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان است. او ۴ بار با رئال مادرید و یک بار با منچستر یونایتد جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برده است.  

رونالدو در ۱۷۷ بازی خود در لیگ قهرمانان ۱۳۵ گل به ثمر رسانده است. او دارای رکورد‌های زیادی در این مسابقات است.

این بازیکن ۳۶ ساله در فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا ۴ گل به ثمر رسانده است. او یک بار برای منچستریونایتد در سال ۲۰۰۸ و ۳ بار برای رئال مادرید در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ گلزنی کرده است. ستاره پرتغالی تنها بازیکنی است که در فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا برای ۲ تیم قهرمان این مسابقات گلزنی کرده است.

رونالدو بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان است

۲- لیونل مسی

لیونل مسی بدون شک یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال است. مسی در طول دوران  ۱۷ ساله خود در بارسلونا، ۴ بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده است.

مسی یکی از ۲ بازیکنی است که بیش از ۱۰۰ گل به ثمر رسانده  و در این رقابت‌ها ۸ بار هت تریک کرده است. او در ۲ فینال لیگ قهرمانان در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱، ۲ بار برابر منچستریونایتد گلزنی کرده است.

مسی در ۱۵۰ بازی خود در این رقابت‌ها ۱۲۰ گل به ثمر رسانده است.  این بازیکن ۳۴ ساله امیدوار است با پاری سن ژرمن بتواند این تیم را به نخستین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا برساند.

مسی 4 بار با بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

۳- سرخیو راموس 

سرخیو راموس یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است. او با پیراهن رئال مادرید ۴ عنوان قهرمانی کسب کرد. راموس گل‌های زیادی در لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است. او یکی از  معدود بازیکنانی است که در چندین فینال لیگ قهرمانان گلزنی کرده است.

راموس در هر ۴ فصل قهرمانی تیمش در لیگ قهرمانان، در ترکیب منتخب این رقابت‌ها قرار گرفت. او یکی از گلزن‌ترین مدافعان تاریخ لیگ قهرمانان است. راموس در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۴ برابر اتلتیکو مادرید گل تساوی را به ثمر رساند.

او همچنین بهترین بازیکن دیدار فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۶ شد. این دیدار میان رئال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار شد. این مدافع اسپانیایی ۹ بار به تیم منتخب یوفا راه یافته که برای یک مدافع رکورد خوبی است.  

سرخیو راموس یکی از گلزن ترین مدافعان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است

۴- پائولو مالدینی 

پائولو مالدینی تمام دوران فوتبالی ۲۵ ساله خود را در میلان گذراند.  او به آث میلان کمک کرد تا ۵ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (یک قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا) را کسب کند. مالدینی همچنین ۷ عنوان قهرمانی در سری A و ۴  سوپرجام اروپا در کنار چند افتخار دیگر را به دست آورد.  

مدافع ایتالیایی بیش از یک دهه کاپیتان میلان بود. مالدینی رکورددار بیشترین بازی برای آث میلان است. او ۹۰۲ بازی برای این باشگاه انجام داد و ۳۳ گل به ثمر رساند. یکی از این گل‌ها در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۵ بود که روسونری پس از برتری ۳ بر صفر در نیمه نخست، در ضربات پنالتی شکست خورد.

مالدینی 25 سال در آث میلان بازی کرد

۵- ساموئل اتوئو 

ساموئل اتوئو در دوران حضورش در بارسلونا و اینتر میلان به عنوان یکی از بهترین مهاجمان جهان شناخته می‌شد.  او در مدت ۵ سال حضورش در بارسلونا چند گل کلیدی برای این تیم به ثمر رساند.

اتوئو یک گلزن قهار برای بارسلونا بود و ۱۳۰ بار موفق شد دروازه حریفان کاتالان‌ها را باز کند، اما ۲ گل قابل توجه او در فینال لیگ قهرمانان مقابل آرسنال در سال ۲۰۰۶ و منچستریونایتد در سال ۲۰۰۹ به ثمر رسید.

اتوئو چهارمین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان است که با ۲ تیم مختلف در این رقابت‌ها قهرمان شده است. او تنها بازیکنی است که ۳ گانه اروپا را با ۲ باشگاه مختلف کسب کرده است. او پس از کمک به بارسلونا برای انجام این کار در فصل ۰۹-۲۰۰۸، این افتخار را در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ با اینترمیلان هم به دست آورد.

اتوئو تنها بازیکنی است که ۳ گانه اروپا را با ۲ باشگاه مختلف کسب کرده است


دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار