خانه » استان‌ها » استاندار جدید تهران، تجلی هرم اتحاد
  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - 2021 19 October

استان‌ها // 13 اکتبر 2021  ,  20:37  // کد خبر : 64061
استاندار جدید تهران، تجلی هرم اتحاد

محسن منصوری ۳۷ ساله که از جوانترین مدیران ارشد کشور محسوب می‌شود در حالی سکان هدایت استان تهران به عنوان قلب تپنده ایران را در دست گرفت که مورد حمایت مجمع نمایندگان استان، اعضای هیات دولت و فرماندهی انتظامی پایتخت است.

محسن منصوری ۳۷ ساله که از جوانترین مدیران ارشد کشور محسوب می‌شود در حالی سکان هدایت استان تهران به عنوان قلب تپنده ایران را در دست گرفت که مورد حمایت مجمع نمایندگان استان، اعضای هیات دولت و فرماندهی انتظامی پایتخت است.

به گزارش راوی امروز، در مراسم معارفه استاندار جدید تهران که بعدازظهر امروز (چهارشنبه) انجام شد، سردار احمد وحیدی وزیر کشور طی سخنانی  با بیان اینکه تهران دچار مشکلات متعددی است، گفت: تهران هویت و الگوی ایران است و باید با اقدامات جدی این کلانشهر را به یک شهر پیش‌رو تبدیل کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه استان تهران با جمعیت ۱۴ میلیون نفری باید در جایگاه ممتاز کشوری قرار بگیرد، گفت: باید با کاری نو و خلاقانه مشکلات این استان پهناور کشور را مرتفع کرد.

وی گفت: پایتخت یکی از مراکز و گلوگاه های مهم تمدن اسلامی در کنار هویت انقلابی و اسلامی است.

وی در حمایت از منصوری گفت: استاندار و شهردار جدید، دو مدیر جوان با نگاه های نو هستند که در کنار هم می توانند مشکلات و کاستی های موجود را با سرعت برطرف کنند و الگوی دیگر استان ها باشند.

وحیدی بیان کرد: در کنار ظرفیت های معنوی ظرفیت اجتماعی که همان نیروی انسانی‌ست حائز اهمیت است که از همه لحاظ باید در کشور سرآمد باشد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی پایتخت نیز در این آیین طی سخنانی، ضمن قدردانی از استاندار سابق تهران گفت: با تمام قدرت در کنار دولت ولایی و انقلابی و استاندار جدید هستیم.

رییس مجمع نمایندگان استان تهران دیگر سخنران آیین معارفه، با بیان اینکه این استان با مشکلات متعدد و بزرگی مواجه است اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی در کنار استانداری و مدیران استان تهران است تا این مشکلات کاهش یابد.

حجت الاسلام سید رضا تقوی روز چهارشنبه در آیین معارفه استاندار جدید تهران گفت: مشکلات تهران، بزرگ است و باید بر این اساس دیده شود و کمک کرد تا مشکلات رفع شود.

وی افزود: به عنوان رییس مجمع نمایندگان تهران ضمن تقدیر از زحمات استاندار قبلی، همراه استاندار جدید در رفع مشکلات استان هستیم و در این مسیر باید کار و تلاش جهادی کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در این راستا باید به شهرداری تهران نیز کمک شود و همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات رفع شود.

انوشیروان محسنی بندپی ۶۵ ساله در حالی پس از نزدیک به سه سال، کرسی استانداری تهران را ترک کرد که محسن منصوری ۳۷ ساله با حکم وزیر کشور، این مسئولیت را بر عهده گرفت تا استان تهران صاحب یکی از جوان ترین استانداران و مدیران کشور باشد.

مراسم تودیع و معارفه استانداران تهران در حالی برگزار شد که احکام آنان را مادران شهیدان مدافع حرم تحویل دادند.

هیات دولت در جلسه ۱۸ مهرماه خود که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، پس از بررسی سوابق و برنامه های محسن منصوری، وی را به عنوان استاندار تهران تعیین کردند.

منصوری به عنوان نخستین استاندار تهران در دولت آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، متولد خرداد ۱۳۶۳ در شهرستان ورامین و دارای مدرک کارشناسی مکانیک (گرایش ساخت و تولید) از دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد مدیریتی آموزشی از دانشگاه تهران است.

وی پیش از این عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره بنیاد علوی و مدیرعامل و عضو مؤسس و هیات مدیره بنیاد کرامت آستان قدس رضوی بوده است.

در سابقه کاری استاندار جوان تهران، مشاور نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ورامین، مشاور استاندار تهران، معاون حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش و مدیر دفتر همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمی و دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به چشم می خورد.

«انوشیروان محسنی بندپی» استاندار قبلی تهران از  ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷ تاکنون مسئولیت مدیریت این استان را برعهده داشت.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار