خانه » گوناگون » درمان یبوست با این نوشیدنی خوشمزه + جزئیات
  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - 2021 19 October

گوناگون // 13 اکتبر 2021  ,  11:45  // کد خبر : 64040
درمان یبوست با این نوشیدنی خوشمزه + جزئیات

یبوست عموما نشانه ای از سایر مشکلات مربوط به سلامت فرد است و شاید همراه با رژیم غذایی نامناسب، کندی گوارش یا ضعف عضلانی و مربوط به تنش عصبی مهار کننده عمل دستگاه گوارش باشد.

یبوست عموما نشانه ای از سایر مشکلات مربوط به سلامت فرد است و شاید همراه با رژیم غذایی نامناسب، کندی گوارش یا ضعف عضلانی و مربوط به تنش عصبی مهار کننده عمل دستگاه گوارش باشد.

به گزارش راوی امروز، کار نکردن دستگاه گوارش به مدت بیش از ۲۴ ساعت، درد یا قولنج قسمت پایین شکم، اشکال و دشواری دفع مدفوع از جمله علایم یبوست است. این مشکل را می توان با کمک گیاهان برطرف کرد.

بارهنگ از جمله گیاهانی است که باعث لغزنده شدن روده می‌شود و برای مدفوع خشک مفید است. یک قاشق بذر بارهنگ را می‌توانید در یک فنجان آب جوش دم و پس از سرد شدن، روزی ۲ تا ۳ بار همراه بذر‌ها میل کنید. همچنین بارهنگ را می‌توانید به صورت ساده یا همراه با بذر کتان، به صورت یک قسمت بذر کتان با دو قسمت بذر بارهنگ مصرف کنید.

ریواس از دیگر گیاهان محرک دستگاه گوارش است و حرکات روده را افزایش می‌دهد. ۱۰ تا ۱۵ گرم گیاه ریواس را در ۶۰۰ میلی لیتر آب برای تهیه جوشانده بریزید. ۲ میلی لیتر تنتور را حداکثر سه بار در روز بنوشید. همچنین می‌توانید ۱ تا ۲ میلی لیتر تنتور رازیانه، بادرنجبویه یا بابونه را برای جلوگیری از قولنج به هر دوز بیفزایید و اثر آن را با ملین‌های ملایم مانند ترشک مواج تقویت کنید. لازم به ذکر است مبتلایان به آرتریت و نقرس و همچنین زنان باردار باید در مصرف این گیاه احتیاط کنند.

گیاه بداغ برفی هم شل کننده عضلات صاف بوده و اگر یبوست مربوط به تنش احشایی باشد، استفاده از این گیاه مفید است. این گیاه نیز باید به صورت جوشانده یا تنتور مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می‌توان ملین‌هایی مانند شیرین بیان یا شل کننده‌هایی دیگر مانند بابونه را با توجه به علایم به آن اضافه کنید.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار