خانه » استان‌ها » اصناف ورامین در انتظار حمایت دولت
  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - 2021 12 May

استان‌ها // 3 می 2021  ,  13:03  // کد خبر : 60569
اصناف ورامین در انتظار حمایت دولت

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین خواستار حمایت دولت و مجلس از اصناف به دلیل خسارت های زیاد به واحدهای صنفی شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین خواستار حمایت دولت و مجلس از اصناف به دلیل خسارت های زیاد به واحدهای صنفی شد.

به گزارش راوی امروز، سید عباس میری درجمع خبرنگاران گفت: در دور جدید تعطیلی مغازه ها از ابتدای سال ۱۴۰۰ و با توجه به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا عملا کلیه اصناف شهرستان ورامین تعطیل شدند.

وی افزود :با وجود نوسانات و مشکلات اقتصادی بسیاری که اصناف با مصوبات ستاد کرونا همکاری کردند اما این شرایط به وضعیت معیشتی و صنفی کسبه و بازاریان بیشتر آسیب زد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت: طی یک سال و نیم گذشته در چند مرحله مغازه ها و پاساژ های ورامین تعطیل شدند اما هنوز هیچ حمایتی در زمینه تخفیف مالیات و یا عوارض شهرداری از اصناف صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه مستقیم و غیر مستقیم ۲۰ هزار نفر در ورامین از واحدهای صنفی درآمد دارند، گفت :کسبه و بازاریان ورامین در امر پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در سال ٩٨ و ٩٩ به خوبی به وظیفه ملی و انسانی خود عمل کردند اما حتی ادارات ورامین حاضر نشدند همراه ضرر و زیان کسبه باشند.

میری ضمن قدردانی از اصناف گفت: جبران ضربه وارد شده ناشی از تعطیلی بازار به اقتصاد و معیشت اصناف، شاغلان و خانوارهایی که از مشاغل صنفی ارتزاق می کنند، سخت است و انتظار ما حمایت دولت و مجلس در زمینه تخفیف عوارض شهرداری، مالیات، حق بیمه و اختصاص تسهیلات حمایتی ویژه به کسب و کارها و واحدهای صنفی برای جبران بخشی از این خسارت ها است.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار