خانه » استان‌ها » لزوم توقف پروژه شهرداری منطقه ۲۰ در ضلع شرقی حرم عبدالعظیم(ع)+ پیشنهاد
  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - 2021 12 May

استان‌ها // 30 آوریل 2021  ,  18:15  // کد خبر : 60516
نقد راوی/ لزوم توقف پروژه شهرداری منطقه ۲۰ در ضلع شرقی حرم عبدالعظیم(ع)+ پیشنهاد

یک فعال رسانه‌ای و اجتماعی در نقدی نوشت: شهرداری منطقه ۲۰ تهران باید پروژه موهن ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری را به احترام شهروندان، مسئولان آستان مقدس و شورایاری محله نفرآباد، متوقف کند.

یک فعال رسانه‌ای و اجتماعی در نقدی نوشت: شهرداری منطقه ۲۰ تهران باید پروژه موهن ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری را به احترام شهروندان، مسئولان آستان مقدس و شورایاری محله نفرآباد، متوقف کند.

به گزارش راوی امروز، فرنگیز(فاطمه) امیرهمتی در نقد خود نوشته است:

«شهرداری منطقه ۲۰ تهران در ارتباط با ایجاد فضاهای مناسب در راستای بهره‌مندی زائرین و مجاورین آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، دو سال قبل، اقدام به راه‌اندازی شهربازی در مجاورت حرم مطهر و امامزادگان دیگر کرده که علاوه بر اهانت به اماکن شریفه، ایجاد آلودگی صوتی برای ساکنان محلات اطراف و مجاورین کرده است.

نکته قابل‌توجه این است که با وجود بی‌اعتنایی به مخالفت و اعتراض‌های مکرر مسئولان آستان مقدس و شورایاری محله نفرآباد، شهرداری منطقه ۲۰ به‌تازگی با فاصله‌ای اندک از درب خروجی ضلع شرقی، اقدام به اجرای پروژه آب‌نما در قسمت سنگ‌فرش نموده است که برای این مورد، ذکر چند نکته لازم است:

۱- به نظر می‌رسد فضای پیش‌بینی‌شده اجرای پروژه آب‌نما در ضلع شرقی، شاید برای امروز مناسب باشد ولی برای آینده و اجرای طرح‌های آتی توسعه حرم با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

۲- احداث آب‌نما در محل یادشده با توجه به گذر تونل مترو حرم غیرمنطقی است، چراکه احتمال ترکیدگی لوله‌ها به‌مرورزمان و نشتی آب و نفوذ آن در تونل‌ها وجود دارد و این امر، موجب تخریب و بروز حوادث ناگوار خواهد شد.

۳- با توجه به ازدحام جمعیت در برخی از مناسبت‌های سال (ایام تاسوعا و عاشورا، اربعین، مسلمیه، شب‌های احیاء و…) این پروژه موجب ایجاد سد معبر و کندی حرکت مردم شده و این امر در مواقع بحران که باید به‌عنوان راهروی امن جهت هدایت مردم به مکان امن باشد، مغایر با اصول پدافند غیرعامل بوده و این امر موجب بروز حوادثی غیرقابل‌جبران خواهد شد.

و اما در پایان، یک پیشنهاد جایگزین به‌جای پروژه آب‌نما به ذهن شورایاری محله نفرآباد و شهروندان می‌رسد و آن این‌که، با توجه به جایگاه کربلای دوم برای حرم مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، شایسته است طرحی شبیه فضای بین‌الحرمین در کربلای معلّی در نظر گرفته شود که هم در شأن حرم حضرت عبدالعظیم(ع) است و هم بازنمایی از آن مکان بهشتی در اذهان و دیده زائران و شهروندان شهرستان ری خواهد بود».

فرنگیز(فاطمه) امیرهمتیدیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار