خانه » استان‌ها » شهرداری ورامین به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کند/ وضعیت اسف‌بار شهرک فجر
  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 24 January

استان‌ها // 14 نوامبر 2020  ,  14:29  // کد خبر : 56784
نقد راوی امروز/ شهرداری ورامین به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کند/ وضعیت اسف‌بار شهرک فجر

با گذشت چندین سال از ساخت و سازهای مسکونی در شهرک فجر، متأسفانه شهرداری ورامین از ارائه ابتدایی‌ترین خدمات عمرانی در این منطقه عاجز است، یا بهتر بگوئیم که به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کند.

با گذشت چندین سال از ساخت و سازهای مسکونی در شهرک فجر، متأسفانه شهرداری ورامین از ارائه ابتدایی‌ترین خدمات عمرانی در این منطقه عاجز است، یا بهتر بگوئیم که به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کند.

به گزارش راوی امروز، سمیه تاجیک مدیرمسئول ماه‌نامه «آگاهی روز» و سردبیر پایگاه اطلاع‌رسانی «راوی امروز» در نقدی نوشت:

«شهرداری طبق قانون در قبال عوارضی که از ساخت‌وساز در محدوده شهر دریافت می‌کند، ملزم به ارائه همه خدمات عمرانی و خدماتی به مردم است.

با گذشت چندین سال از ساخت و سازهای مسکونی در شهرک فجر، متأسفانه شهرداری ورامین از ارائه ابتدایی‌ترین خدمات عمرانی در این منطقه عاجز است یا بهتر بگوئیم که به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کند.

درحالی‌که آسفالت معابر و کوچه‌ها یکی از وظایف ذاتی و اولیه شهرداری‌هاست، اما انگار کوچه‌های شهرک فجر نامرئی هستند و مسئولان شهرداری ورامین آن‌ها را نمی‌بینند!

به‌طور مثال، فجر ۲۰۵ یکی از همین کوچه‌های نامرئی است که علیرغم قرارگیری در فاز دوم شهرک و پس از گذشت ۱۰ سال از احداث واحدهای مسکونی، هنوز به بهانه‌های مختلف نادیده گرفته شده و وضعیت بسیار بدی دارد.

اهالی این کوچه برای تسهیل رفت‌وآمد و به‌ویژه رهایی از گل و لای در فصول پاییز و زمستان، تاکنون چندین بار با هزینه شخصی، سنگ و ماسه در کوچه ریختند اما هربار یکی از دستگاه‌های خدمات رسان، اقدام به حفاری در کوچه کرده و این چرخه معیوب همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، با گشتی در شهرک فجر، علاوه بر خاکی بودن برخی کوچه‌ها، مشکلات بسیاری از عدم مناسب‌سازی راه دسترسی به کمربندی، دست‌اندازهای پی‌درپی خیابان‌ها در نتیجه جابجایی تأسیسات خدماتی، عدم رسیدگی به زیباسازی محلات و رشد علف هرز، چرای گوسفندان، نظافت نامناسب و … به شکل واضح و عجیبی مشهود است.

در این میان، ساکنان شهرک فجر بارها از طرق مختلف خواستار رفع مشکلات فراوان این منطقه شدند و رسانه‌های منطقه نیز ده‌ها مرتبه در این زمینه مطالبه‌گری کرده‌اند اما تا این لحظه، هیچ واکنش و اقدام مثبتی از سوی مسئولان شهرداری ورامین دیده نشده است.

حال باید این پرسش را مطرح کرد که: آیا شهردار جهادی(!!) ورامین دلیل قانع‌کننده‌ای برای استنکاف از خدمت‌رسانی به ساکنان شهرک فجر دارد یا این اتفاق یک قصور و کوتاهی آشکار است؟!

شهردار ورامین در نشست خبری چندماه قبل خود، مدعی رسیدگی به نقاط محروم و دور از چشم‌ها بود و حتی ادعا کرد آن‌قدر خوب عمل کرده که همه در کوچه‌ها و خیابان او را می‌شناسند و از وی تقدیر و تشکر می‌کنند!

حالا شهردار ورامین حداقل برمبنای همان ادعا، باید پاسخ روشن و شفافی به افکار عمومی ارائه کند که چرا واحدهای مسکونی زیبا، نوساز و میلیاردی ساکنان این شهرک استراتژیک باید در کوچه‌های بدون آسفالت و بدون بدیهی‌ترین امکانات خدمات شهری باشند؟

از سوی دیگر، اعضای شورای اسلامی شهر نیز که خود را برای انتخابات دور بعد در خردادماه ۹۹ آماده می‌کنند، هم باید پاسخ‌گوی عدم توجه به شهرک فجر ورامین باشند و هم حداقل برای رأی‌آوری خود در دور بعدی انتخابات شوراها، به وضعیت اسف‌بار این شهرک، رسیدگی عاجل کنند».دیدگاه ها :


  1. امیر کریمی , دوشنبه, 23نوامبر 2020 در ساعت 7:42 ب.ظ

    بخدا وضعیت بدی داریم . فاز ۶ زندگی میکنم بارها تصمیم گرفتیم از این شهرک بریم هر بار میگن بهتر میشه . دیگه خسته شدیم بریم توی شهر امکاناتش خیلی بیشتره . از همه بدتر چرای گوسفندان رو که میبینم یاد روستا میافتم .