خانه » اجتماعی و حوادث » مسئولان و روحانیان کرونا نمی‌گیرند؟!
  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 6 June

اجتماعی و حوادث, دین و اندیشه, سیاسی و بین المللی // 22 می 2020  ,  17:59  // کد خبر : 52471
مسئولان و روحانیان کرونا نمی‌گیرند؟!

علی‌رضا مهدی‌زاده از پیشکسوتان رسانه‌ای استان تهران، عملکرد جمع کثیری از مسئولان، ائمه جمعه و جماعات در امر الگو دادن به مردم با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را در نقدی صریح، به‌شدت موردانتقاد قرار داد.

علی‌رضا مهدی‌زاده از پیشکسوتان رسانه‌ای استان تهران، عملکرد جمع کثیری از مسئولان، ائمه جمعه و جماعات در امر الگو دادن به مردم با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را در نقدی صریح، به‌شدت موردانتقاد قرار داد.

به گزارش راوی امروز، مهدی‌زاده در نقد خود نوشته است:

«درحالی‌که یک معتاد مدعی شد که «معتادان نمی‌گیرند» و تعداد زیادی فالوئر هم جمع کرد و حالا به سمت میلیونر شدن از طریق فضای مجازی هم پیش می‌رود، سؤال مهمی مطرح است که «آیا مسئولان و روحانیان هم کرونا نمی‌گیرند»؟!

برای رسیدن به پاسخ این سؤال، بررسی و نتیجه‌گیری از نوع عملکرد این دسته افراد جامعه، چند نکته بیان می‌شود:

۱- خداوند در قرآن کریم فرموده: « عالم بی‌عمل همانند الاغی است که بار کتاب حمل می‌کنند و کوچک‌ترین بهره‌ای از این حمل بار عایدشان نمی‌شود» و از سویی علی(ع) در حکمت ۳۶۶ نهج‌البلاغه فرموده: « باید که علم با عمل همراه باشد. پس، هر که آموزد، باید که به کار بندد. علم، عمل را فرامی‌خواند، اگر پاسخ داد، می‌ماند وگرنه، ازآنجا رخت برمی‌بندد».

۲- روایتى از امیرمؤمنان على(ع) است که «شباهت مردم به امیران و حکم‌فرمایانشان بیشتر از شباهت به پدرانشان است» و ممکن است گروهى چشم و گوش بسته به دنبال امرا حرکت کنند و دین و دل در گرو فرمان آن‌ها دهند و شاهد مثال خوب ضرب‌المثل مشهوری باشند که «مردم بر دین پادشاهان و زمامدارانشان هستند».

۳- مقام معظم رهبری ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ مردم را(که البته مسئولان و روحانیان نیز جزئی از مردم‌اند)، به رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان امر در خصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی به ویروس کرونا توصیه کرده و فرمودند: «از این دستورها نباید تخطی شود، چراکه خداوند ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت کنیم».

۴- اکثریت مراجع تقلید نیز بر ضرورت عمل به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی و به‌ویژه دوری از اجتماعات و رعایت فاصله‌گذاری‌های توصیه‌شده، برای مقابله با شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی انسان‌ها تأکید کرده و این رعایت را واجب دانسته‌اند.

۵- جمع کثیری از مسئولان قانون‌گذار، اجرایی و حتی قضایی شهرستانی، استانی و کشوری که حاکم‌اند و امرا، همچنین روحانیان از ائمه جمعه و جماعات که همگی الگوهای سیاسی، مذهبی و فرهنگی مردم هستند، در ایام کرونایی که خودشان هم توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های فاصله‌گذاری و… می‌کنند، نه دستکشی در دست دارند و نه ماسکی به صورت!

۶- مردم وقتی عکس‌ها و فیلم‌های حضور بی ماسک و دستکش و بدون رعایت فاصله‌گذاری‌ها را می‌بینند، برایشان سئوالاتی پیش می‌آید:

آیا حالا که «معتادان نمی‌گیرند» پس «مسئولان و روحانیان هم کرونا نمی‌گیرند»؟!

آیا مسئولان و روحانیان عالِم بی‌عمل‌اند که مانند تشبیهات قرآن و روایات هستند؟!

آیا مسئولان و روحانیان نه پیرو ولایت‌فقیه‌اند و نه مقلد مراجع تقلید؟!

آیا مسئولان و روحانیان الگوی خوبی برای مردم هستند و توقع مسئولان این است که اقشار جامعه مانند آنان بدون رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، جان خود را به خطر بیندازند؟!

۷- ای‌کاش در نظام اسلامی، حداقل کسانی که مسئول‌اند و از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند و کسانی که مدعی شرع و خطابه‌های شرعی هستند، مردم را نادان و بی‌توجه به رفتارشان ندانند و برای دل‌نشین بودن سخنانشان، رفتار خود را بر مبنای اصول اسلامی، اجتماعی و حاکمیتی تعریف کنند تا باعث وهن و افت منزلت جمهوری اسلامی ایران نشوند».دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار