خانه » استانها » جزئیات فرونشست زمین در شهرستان ورامین
  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 5 June

استانها // 10 نوامبر 2019  ,  09:56  // کد خبر : 44845
جزئیات فرونشست زمین در شهرستان ورامین

فرماندار شهرستان ورامین درباره فرونشست‌های شهرستان ورامین توضیحاتی داد.

به گزارش راوی امروز، حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین ، درباره فرونشست‌های شهرستان ورامین اظهار کرد: فرونشست در جنوب شرق ورامین اتفاق افتاده است.

کاغذلو بیان کرد: خشک سالی و کاهش بارندگی، برداشت‌های غیرمتعارف از سفره‌های زیرزمینی و وجود سد‌های بالادست مانند جاجرود، ماملو و کرج از عوامل فرونشست‌های شهرستان ورامین است.

او افزود: کشاورزان ورامین حق استفاده از آب از رودخانه‌های جاجرود، ماملو و کرج داشتند و از زمانی که سد‌ها تاسیس شدند، استفاده از این رودخانه‌ها در شهرستان قطع شدند.

فرماندار شهرستان ورامین ادامه داد: حفر چاه‌های مجاز و غیرمجاز در شهرستان ورامین باعث برداشت غیرمتعارف از سفره‌های زیر زمینی می‌شود.

کاغذلو درباره تعداد چاه‌های ورامین، گفت: بالای هزار حلقه چاه در شهرستان ورامین حفر شده است و چاه‌های غیرمجاز را پر می‌کنیم.

او تصریح کرد: کمیته‌ای تشکیل دادیم و با سازمان جغرافیایی کشور درحال مذاکره هستیم و در جلساتی که طی این هفته خواهیم داشت علت یابی کرده و علاج آن را پیدا می‌کنیم.

فرماندار شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: از کانال تصفیه خانه شهرستان ری به شهرستان ورامین آب انتقال می‌شود به همین دلیل کشاورزی هنوز در شهرستان فعال است.

او اضافه کرد: قرار است کانالی دیگر در کنار کانال تصفیه خانه ری احداث کرده و آب را به شهرستان منتقل کنیم همچنین حدود ۴ کیلومتر از این کانال راه اندازی شده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جواندیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار