خانه » استانها » قید فوریت شورای شهر قرچک برای استقرار جمعیت هلال احمر
  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 2 June

استانها // 8 اکتبر 2019  ,  22:15  // کد خبر : 43266
کهزادی خبر داد: قید فوریت شورای شهر قرچک برای استقرار جمعیت هلال احمر

رئیس شورای اسلامی شهر قرچک با اشاره به اهمیت حضور جمعیت هلال احمر به ویژه در بحران ها، گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر نهایت همکاری جهت استقرار این سازمان در شهرستان را با قید فوریت خواهد داشت.

به گزارش راوی امروز، یکصد و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر قرچک به ریاست محسن کهزادی رئیس شورای شهر و دیگر اعضا و با حضور حمید رضا تاجیک رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان های قرچک و ورامین به منظور بررسی مسائل و مشکلات برگزار شد‌.

در ابتدای این جلسه محسن کهزادی رئیس شورای اسلامی شهر قرچک گفت: با توجه به اهمیت جایگاه هلال احمر، شهرداری و شورای اسلامی شهر نهایت همکاری جهت استقرار این سازمان در شهرستان را با قید فوریت خواهد داشت.

در ادامه جلسه حمید رضا تاجیک رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان های قرچک و ورامین بیان داشت: در شهرستان قرچک حداقل کاری که مسئولان شهرستان قرچک می توانند انجام دهند در اختیار قرار دادن یک ساختمان جهت راه اندازی دفتر نمایندگی هلال احمر و شروع آموزش امدادگری به علاقمندان در شهرستان است.

وی افزود: در حال حاضر مجوز افتتاح یک اداره مستقل در شهرستان قرچک را گرفته ایم ولی استقرار نمایندگی ملزم داشتن ساختمان مناسب می باشد که در صورت تحویل ساختمان، انبار امدادی سریعا تجهیز می شود.

تاجیک هزینه مورد نیاز برای تأمین خودروهای امدادی مورد نیاز شهرستان قرچک را حداقل حدود ۲ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: در حال حاضر امدادگرهای بسیاری از شهرستان قرچک در هلال احمر مشغول به فعالیت هستند که در صورت راه اندازی اداره مذکور از حضور این افراد در شهرستان قرچک استفاده خواهد شد.

مهدی زمانی افشار عضو شورای اسلامی شهر قرچک گفت: ساخت فضای اداری محدودی در داخل فضای محوطه سایت فنی و حرفه ای برای هلال احمر باید در اولویت نیازهای شهرستان قرار گیرد.

ایرج شیر نژاد دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز ضمن استقبال از رویکرد جدید این سازمان، بیان داشت: کمرنگ شدن حضور نیروهای هلال احمر در ستاد نوروزی امسال قابل مشاهده بود.

در ادامه سید جعفر ضیایی دیگر عضو شورای شهر گفت: نیاز به ایجاد جمعیت هلال احمر در شهرستان قرچک کاملاً احساس می شود‌.

رضا سلگی عضو شورای شهر نیز تصریح کرد: استقرار هلال احمر از مطالبات قدیمی شهرستان قرچک است و باید حداقل استانداردها فراهم شود.

حسین حیدری یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز در این جلسه گفت: توزیع امکانات هلال احمر باید عادلانه و با توجه به انبوه جمعیت شهرستان قرچک باشد و نسبت آن با شهرستان ورامین مورد توجه قرار گیرد.

اژدر نوروزپور عضو شورای شهر نیز بیان داشت: نیاز به حضور تعدادی کارشناس مجرب در قرچک جهت مطالعه نقاط مختلف شهرستان و شناسایی محل مناسب برای استقرار سوله بحران به منظور آمادگی و خدمات رسانی لازم است.

زلیخا جباری نائب رئیس شورای شهر نیز در این جلسه اظهار داشت: مسئولان شهرستان باید فرصت را منتغم بشمارند و با توجه به تهدیدات زیادی که در شهرستان قرچک و شهرستان های همجوار داریم، اعتبارات و تجهیزات به شهرستان برسد.

محمدعظیمی عضو دیگر شورای اسلامی شهر در این جلسه خاطر نشان کرد: مسئولان در گذشته به تعهدات خودشان در قبال شهرستان عمل نکرده اند و این درحالی است که شهرداری و شورای اسلامی شهر در همه موارد همکاری را داشته است.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار