خانه » حوزه و دانشگاه » میزان افزایش شهریه دانشگاههای تهران +جدول
  • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019 21 October

حوزه و دانشگاه // ۵ مرداد ۱۳۹۸  ,  ۱۰:۱۲  // کد خبر : 39255
میزان افزایش شهریه دانشگاههای تهران +جدول

افزایش شهریه دانشگاه های سراسری در تهران برای سال تحصیلی جدید اعلام شد حداکثر افزایش شهریه دانشگاه های تهرانی ۱۵ درصد است.

به گزارش راوی امروز، دانشگاه‌های سراسری در هر سال براساس مصوبات هیئت امنا تا یک سقف مشخص می‌توانند شهریه‌های خود را افزایش دهند و تمامی دانشجویان ورودی جدید شهریه پرداز مانند دوره‌های نوبت دوم و پردیس‌های خودگردان نیز موظف به پرداخت شهریه مطابق جدول مصوبه دانشگاه در همان سال خواهند بود.

امسال نیز دانشگاه‌های سراسری میزان افزایش شهریه دوره‌های شبانه و پردیس‌های خود را براساس رأی هیئت امنا و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و وضعیت دانشجو اعلام کردند.

براساس این گزارش حداکثر افزایش شهریه دانشگاه‌های سراسری در تهران حدود ۱۵ درصد اعلام شده است.

میزان افزایش شهریه‌های تعیین شده توسط دانشگاه‌های سراسری در تهران در دورهای نوبت دوم و پردیس‌ها برای سال تحصیلی جدید به شرح زیر است:

ردیف دانشگاه میزان افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید توضیحات
۱ تهران ۱۵ درصد
۲ صنعتی شریف هنوز تعیین نشده به گفته رئیس دانشگاه، سال گذشته ۱۵ درصد افزایش شهریه اعمال شده ولی هنوز میزان افزایش شهریه سال تحصیلی جدید تعیین نشده است.
۳ صنعتی امیرکبیر ۱۰ تا ۱۵ درصد
۴ علم و صنعت ۱۰ درصد ۱۰ درصد ویژه دوره‌های شبانه بوده و به گفته رئیس دانشگاه، پردیس‌ها احتمالاً افزایش شهریه‌ای نخواهند داشت و میزان افزایش شهریه قطعی در ۶ مرداد خواهد بود.
۵ خواجه نصیرالدین طوسی هنوز اعلام نشده
۶ شهید بهشتی حداکثر تا ۱۰ درصد
۷ تربیت مدرس ۱۰ تا ۱۲ درصد
۸ الزهرا (س) حداکثر ۱۵ درصد
۹ علامه طباطبایی ۱۵ درصد هنوز قطعی نشده ولی به گفته ریاست دانشگاه، این افزایش بیشتر از ۱۵ درصد نخواهد بود.
۱۰ خوارزمی هنوز اعلام نشده

احمد معتمدی  با اشاره به میزان افزایش شهریه دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای سال تحصیلی جدید گفت: میزان افزیش شهریه دانشگاه ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود و دانشگاه‌ها هرساله یک میزانی از رشد را در شهریه‌ها دارند.

وی ادامه داد: این میزان از افزایش شهریه بدون لحاظ کردن تورم تعیین شده است و اگر می‌خواستیم تورم را لحاظ کنیم باید ۷۰ تا ۸۰ درصد افزایش شهریه اعمال می‌کرد.

محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز عنوان کرد هیئت امنای دانشگاه راجه به افزایش شهریه دوره‌های شبانه و پردیس‌های دانشگاه بسیار با احتیاط و متناسب با وضعیت دانشجویان اقدام کرد و ۱۰ تا حداکثر ۱۲ درصد افزایش شهریه اعمال شد.

منصور غلامی نیز در خصوص میزان افزایش شهریه پرداختی دانشجویان شهریه پرداز در سال تحصیلی جدید گفت: درباره میزان افزایش شهریه‌های دانشگاه‌ها و میزان شهریه دریافتی از دانشجویان معمولاً هیأت امنا دانشگاه‌ها تصمیم می‌گیرند.

وی ادامه داد: اما در چارچوب آنچه که معمولاً اتفاق می‌افتد این مبلغ‌ها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد به طور سالیانه و با توجه به تغییرات هزینه‌ها، افزایش پیدا می‌کند.

وزیر علوم افزود: اما اینکه در حال حاضر کدام دانشگاه‌ها افزایش شهریه را اعمال کرده اند هنوز آماری ندارم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی که این هزینه‌ها در جامعه افزایش یافته قطعاً هیأت‌های امنا نیز به این موضوع توجه خواهند کرد که میزان شهریه‌ها افزایش زیادی نداشته باشند.

منبع: مهر


دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار