خانه » استانها » لزوم نهادینه شدن آموزش و تقویت مهارت زندگی جوانان در قرچک
  • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019 21 October

استانها // ۲۳ تیر ۱۳۹۸  ,  ۱۳:۱۹  // کد خبر : 38328
لزوم نهادینه شدن آموزش و تقویت مهارت زندگی جوانان در قرچک

فرماندار قرچک با اشاره به اینکه جامعه ما گرفتار آسیب‌های اجتماعی است بر لزوم نهادینه شدن آموزش و تقویت مهارت زندگی جوانان در قرچک تاکید کرد.

به گزارش راوی امروز، بهمن خطیبی پیش از ظهر یکشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان قرچک که با حجت الاسلام محمد جعفر مرتضائیان رئیس دادگستری، حجت الاسلام سینکایی دادستان عمومی و انقلاب، رشیدیان بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار داشت: پیشگیری در تمام حوزه‌ها مقدم بر درمان است و در خصوص پیشگیری پژوهش زیادی صورت گرفته چرا که هزینه کمتری را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ۳ قوا بسیاری از قوانین برای پیشگیری تعریف شده اند افزود: با همدلی و وفاق در استان تهران و شهرستان قرچک باید بتوانیم مواردی که جامعه ما را آزرده کرده در ابتدای کار مدیریت کنیم تا نافرمانی مدنی در پیش نداشته باشد و علاقه مند هستیم که در همه حوزه‌ها به خصوص امنیتی بتوانیم موارد را کنترل کنیم.

خطیبی با بیان اینکه در کنار دستگاه قضائی آماده تعامل در خصوص پیشگیری هستیم گفت: در نظام جمهوری اسلامی مثل سایر کشورها تفکیک قوا نداریم، قوا مستقل هستند اما منفک نیستند و با هم ارتباط دارند.

فرماندار قرچک با اشاره به اینکه جامعه ما گرفتار آسیب‌های اجتماعی است عنوان داشت: مهارت زندگی باید در جوانان تقویت شود و به زعم برخی اعتیاد برای رهایی از مشکلات است و متأسفانه افراد مختلف بخصوص قشر جوان چون توان مقابله با مشکلات ندارد به این سمت کشیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه‌های مختلف باید در کشور نهادینه شود گفت: باید شرایطی در جامعه ایجاد شود که زمینه اقدامات مثبت فراهم شود و در این راستا شوراها و دهیاران بسیار مؤثر هستند چرا که مردم به اعضای شورا رأی دادند و درخواست به جا دارند که مشکلات آنها پیگیری شود.

خطیبی بر لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و افزود: باید از فعالیت سودجویان جلوگیری شود چرا که ورود به حریم رودخانه و ساخت و ساز خسارات جانی و مالی در پی دارد همان چیزی که ابتدای سال در برخی استان‌ها رخ داد و دستگاه‌های مربوطه به موقع برخورد کنند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار