خانه » ورزش » نقدی بر جنجال اخیر فوتبال نونهالان شهرستان ورامین
  • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019 21 October

ورزش // ۱۷ تیر ۱۳۹۸  ,  ۲۱:۱۸  // کد خبر : 37915
یادداشت راوی/ نقدی بر جنجال اخیر فوتبال نونهالان شهرستان ورامین

حبیب رضازاده فعال سیاسی اجتماعی استان تهران در قالب یادداشتی اختصاصی برای پایگاه اطلاع رسانی راوی امروز، نقدی بر جنجال اخیر چاقوکشی و... در لیگ فوتبال نونهالان شهرستان پرداخت که می خوانید.

به گزارش راوی امروز،رضا زاده در این یادداشت نوشت:

امر به ورزش، امر به معروف است.

درگیری و ضرب و شتم در زمین ورزش، می تواند موجب نگرانی هر فردی و به ویژه خانواده ها باشد.

اما در واقعیت، این اتفاق رخ داده است و در مستطیل سبز فوتبال عده ای بیگانه با ورزش، ورزشکاران و ورزش دوستانی را مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

در پی این اتفاق نامیمون، هئیت فوتبال ورامین نیز، تا اطلاع ثانوی تمامی مسابقات را لغو کرده است.

امری که در صورت تداوم و عدم چاره برای آن، تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت، چرا که ورزش به عنوان امری که نوجوانان و جوانان را به خود مشغول داشته و موجب دور کردن آنان از بزه هایی چون اعتیاد، وندالیسم و یا بیماری هایی چون افسردگی، پرخاشگری و … می شود، همواره بسان امری بوده که همگان اعم از مسئولین، والدین، افراد دلسوزِ داشتن یک اجتماع سالم، آن را توصیه کرده اند.

باید توجه داشت که ورزش به واسطه نتایج مفیدی که برای وجود اجتماعی سالم دارد، آنقدر واجد اهمیت است که شایسته و بایسته است مسئولان، امنیت ورزشکاران را در اماکن ورزشی فراهم آورند. به واقع هزینه هایی که صرف تامین امنیت اماکن ورزشی و ورزشکاران می شود، در نگاهی آینده نگر تماما سرمایه گذاری است.

چرا که در صورت فراگیر شدن ورزش، بسیاری از بزه ها نیز از سپهر جامعه رخت بر بسته و هزینه هایی که بعدها برای مواجهه و مقابله با بزه دیدگان و بزهکاران باید صرف شود، صرفه جویی می گردد.

به زبان ساده، هزینه نگهداری یک ورزشکار و اماکن ورزشی از هزینه نگهداری یک زندانی و زندان بیشتر نیست، با این تفاوت که ورزش موجبات کاهش بزه را فراهم می آورد و به نوعی ابزار پیشگیری است.

کدامین انسان عاقلی برای پیشگیری هزینه نمی کند تا مجبور شود برای درمان هزینه کند و جالب اینکه حتی در پزشکی هم هزینه های پیشگیری بسیار کمتر از هزینه های درمان است.

مسئولانی که دلسوزِ داشتن جامعه ای سالم هستید، از کنار این اتفاق زشت با تبعات بسیار، به سادگی نباید گذشت.

متولیان امر ورزش را نباید تنها گذاشت، چرا که تنها ماندن افردای که با تلاششان به ما برای زندگی در جامعه ای سالم یاری می رسانند، موجب دلسردی دیگر دلسوزان و جری شدن بزه کاران می گردد.

یقین داریم مجموعه فرمانداری، نیروی انتظامی، مسئولین قضایی و … به مطالب مورد اشاره، بیش از ما آگاهی و باور دارند و با وجود چنین مسئولینی تنها باید منتظر ارائه راه حل مناسب برای ممانعت از وقوع اینچنین اتفاقات ناگواری، بود.

*حبیب رضازادهدیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار