خانه » گوناگون » تغییر شکل جمجمه با استفاده زیاد از تلفن همراه!
  • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019 14 October

گوناگون // ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  ,  ۰۹:۲۰  // کد خبر : 36587
تغییر شکل جمجمه با استفاده زیاد از تلفن همراه!

یک پزشک گفت: اگر زیاد از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید؛ احتمال دارد جمجمه شما تغییر شکل یافته و رشد استخوان پس‌سری شما زیاد می‌شود!

به گزارش راوی امروز، یک پزشک اظهار داشت: بدن‌تان به استفاده زیاد از گوشی تلفن واکنش نشان می‌دهد و با اضافه کردن لایه‌های جدیدی از استخوان به پس سر، سعی دارد تعادل سر روی بدن را حفظ کند.

وی افزود: اگر پشت جمجمه، درست قسمت بالای گردنتان یک برآمدگی احساس می‌کنید؛ احتمالا شما هم دچار افزایش رشد استخوان پس سری شده‌اید!

این پزشک گفت: این پدیده که به «برجستگی پس‌سری خارجی» معروف است، در واقع رشد استخوان پس‌سری در پشت جمجمه بوده که با لمس پوست می‌توان آن را حس کرد.

وی تصریح کرد: استفاده زیاد از صفحه‌نمایش‌هایی مانند اسمارت‌فون و تبلت (به‌ویژه از سنین پایین) که ما را مجبور می‌کنند مدام سرمان پایین باشد؛ استخوان‌های متصل به گردن را تغییر شکل داده و باعث رشد استخوان پس‌سری می‌شوند

این متخصص افزود: هنوز راه‌حلی برای درمان استخوان پس‌سری ارایه نشده است. شاید تغییر سبک زندگی و استفاده کمتر از گوشی هوشمند؛ آن هم به شکلی که بدنمان را وادار به واکنش می‌کند؛ یک روش پیشگیرانه باشد.

 

منبع: گیزمیزدیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار