خانه » استانها » راه اندازی مرکز بازیافت جنوبشرق تهران مشکلات زیست محیطی قرچک را کاهش می دهد
  • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 18 September

استانها // ۲۱ خرداد ۱۳۹۸  ,  ۱۶:۱۱  // کد خبر : 36183
بهمن خطیبی: راه اندازی مرکز بازیافت جنوبشرق تهران مشکلات زیست محیطی قرچک را کاهش می دهد

فرماندار شهرستان قرچک گفت: راه اندازی مرکز بازیافت و تولید کمپوست جنوبشرق استان تهران با مشارکت شهرستانهای قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت، مشکلات زیست محیطی این شهرستان ها را تا حدودی کاهش می دهد.

به گزارش راوی امروز، بهمن خطیبی به مناسبت هفته محیط زیست در جمع خبرنگاران افزود: از جمله اقدامات مؤثر و خوب دولت تدبیر و امید و استانداری تهران پیگیری مستمر بابت احداث مرکز مورد نظر است که با شروع بکار آن شاهد کاهش برخی از مشکلات در سطح شهرستان های جنوبشرق استان تهران خواهیم بود.

وی موضوع مدیریت پسماند را مقوله دارای اهمیت خواند و اظهار داشت: می توان با برنامه ای مدون و منظم از طریق آگاه سازی و نهادینه کردن فرهنگ بازیافت در میان مردم فهیم حجم تولیدات پسماندهای خانگی و صنعتی را تا میزان قابل توجهی کاهش دهیم و با این عمل به سلامت محیط زیست و اکوسیستم طبیعت کمک کنیم.

وی گفت: برابر قوانین و مقررات موجود در حوزه پسماند هرگونه ادغام پسماندهای پزشکی و صنعتی با یکدیگر و یا با پسماند خانگی ممنوع است.

این مسئول بیان کرد: ادارات حفاظت محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری قرچک وظیفه کنترل و جلوگیری از وقوع این اقدام را در سطح شهرستان عهده دار هستند و در صورت مشاهده ضروریست با خاطیان برخورد لازم را داشته باشند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار