خانه » اجتماعی و حوادث » اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ترازو بخرید
  • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 18 September

اجتماعی و حوادث // ۵ خرداد ۱۳۹۸  ,  ۱۸:۱۳  // کد خبر : 35019
اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ترازو بخرید

شاید استفاده مداوم از ترازو برایتان یک کابوس باشد اما خوب است بدانید که وزن‌کشی روزانه به کاهش وزن کمک می‌کند.

به گزارش راوی امروز،  دانشمندان به این موضوع پی برده‌اند، افرادی که خودشان را به صورت روزانه وزن می‌کنند، کاهش وزن موثرتری دارند.

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که قصد دارند وزنشان را کم کنند، بهتر است بدانید که مشاهده کاهش وزن روزانه می‌تواند تشویقی باشد تا به روند رژیم‌تان ادامه بدهید یا اگر مجدد دچار اضافه وزن شده‌اید، بیشتر رعایت کنید، مثلا برنامه ورزش‌تان را ادامه دهید یا پرخوری احساسی و غذا خوردن هنگام تماشای تلوزیون را بهتر کنترل کنید.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه توسط دانشگاه جورجیا صورت گرفت، با در نظر گرفتن یکسانی شرایط در کنار رژیم و ورزش، افرادی خودشان را وزن نمی‌کنند، در یک دوره‌ی دو ماهه به طور متوسط روزانه ۲/۲ کیلوگرم کمتر از کسانی که روی ترازو می‌روند، کاهش وزن دارند.

در واقع استفاده از وسیله‌ای مانند ترازو با اعلام وزن فعلی، علاوه بر آگاهی به هدف‌گذاری صحیح و اصلاح عادت‌های غذایی کمک می‌کند.

محققان عقیده دارند، از آنجا که مردم به تفاوت وزن فعلی با وزن هدفشان حساسند، مشاهده این تفاوت و کاهش روزانه‌ی آن در واقع آن‌ها را تشویق می‌کند تا به روندی که موجب کاهش وزن‌شان می‌شود ادامه دهند یا برنامه غذایی‌شان را تصحیح کنند.

منبع: Daily Mailدیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار