خانه » استانها » مانور اقتدار «شهرداری ورامین» سلطان والیبال سال ۹۷ ایران
  • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - 2019 18 September

استانها // ۲۷ اسفند ۱۳۹۷  ,  ۰۷:۱۸  // کد خبر : 32182
تحلیل راوی/ مانور اقتدار «شهرداری ورامین» سلطان والیبال سال ۹۷ ایران

دوشنبه 27 اسفند 1397 تاریخ بعد از پنج سال تکرار می شود و جام قهرمانی والیبال کشورمان در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی بالای سر بهترین ها، چشمک می زند تا مانور اقتدار «شهرداری ورامین» سلطان والیبال سال ۹۷ ایران با پیروزی تمام شود.

به گزارش راوی امروز، با تیم‌داری ورامین در سال ۱۳۹۷، این شهر هفتمین سال تیم‌داری حرفه‌ای خود را در لیگ برتر والیبال ایران تجربه کرد.

تیم متین ورامین در سال ۹۱ نایب‌قهرمان و در سال ۹۲ قهرمان لیگ کشور شد که در همان سال به‌عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴ مانیل فیلیپین نیز دست‌یافت؛ اما پس‌ازآن، والیبال ورامین در سال‌های بعدی گرچه هیچ‌گاه انتهای جداول رده‌بندی لیگ برتر را ندید ولی موفق نشد تا رتبه‌های اول و دوم خود را نیز تکرار کند.

این تیم در سال ۹۴ رتبه هفتم و در سال ۹۵ رتبه پنجم لیگ برتر را به دست آورد.

در این سال‌ها بنابه دلایل عدیده‌ای، فراز و نشیب‌ها و بحران‌های فراوان مالی و مدیریتی گریبان‌گیر تیم شد تا سال ۹۶ که با تدابیر شهردار علی حیدریان و مصوبه شورای شهر چهارم، بازهم به ساحل آرامش رسید و این تیم تحت پوشش شهرداری قرار گرفت.

اما سال ۹۶ را می‌توان سال شروع آرامش مجدد والیبال حرفه‌ای ورامین دانست؛ چراکه با تدابیر شهردار حیدریان و مصوبه شورای شهر، ثبات به والیبال رسید و این تیم تحت پوشش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ورامین قرار گرفت.

والیبال ورامین که چند سالی تنها احسن شیرکوند را ضربه‌گیر و ستم‌کش خود می‌دید، حالا می‌توانست سبک‌بال به دوران اوج دوباره خود فکر کند. در سال‌های بحران، احسن شیرکوند کاپیتان ورامین تلاش زیادی کرد؛ آبرو و اموالش را گذاشت تا والیبال زادگاهش سرپا بماند؛ اشک‌های او پس از صعود مقتدرانه« شهرداری ورامین» در سال ۹۷ به فینال لیگ برتر ایران، بغض فروخورده‌ای با تلفیق شادی، برای شکست دادن همه سختی‌ها بود که در رختکن تیمش ترکید.

کسب رتبه چهارم لیگ برتر والیبال در سال ۹۶ با حمایت‌های بی‌دریغ حسین دهقان شهردار جدید ورامین و شورای شهر پنجم، نویدبخش آینده‌ای بهتر برای تیمی بود که در اقدامی تحسین‌برانگیز با تدبیر و درایت رضا خانی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، تنها دقایقی پس از اتمام لیگ برتر والیبال برنامه‌ریزی کرد تا شهردار و شورای شهر با برگزاری مراسمی، ضمن تجلیل از اعضای تیم والیبال با بازیکنان و کادر فنی به‌طور کامل تسویه‌حساب کنند و به‌عنوان خوش‌حساب‌ترین تیم لیگ برتری معرفی شوند.

اما سال ۹۷ همین تدبیرها و درایت‌های خانی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با انتخاب رحمان محمدی‌راد سرمربی جوان و برجسته ملی به‌همراه کادری یک‌دست و تلفیقی از بازیکنان باتجربه در سطح ملی و بازیکنان جوان، باعث شد تا بااقتدار بر صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر تکیه بزنند و بار دیگر حمایت‌های عاشقانه هواداران پرشور و با تعصب ورامینی به ثمر نشیند و «سلطان والیبال ایران» پس از پنج سال به فینال راه یابد تا افتخاری دیگر برای دیار ۱۵ خرداد رقم بخورد.

در این میان، باید همه حامیان تیم ازجمله دکتر نقوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را نیز که چند بار در بزنگاه‌ها به داد تیم رسید و با کمک مسئولان دیگر، والیبال را تنها نگذاشت، در کنار هواداران دل‌سوز و احسن شیرکوند، تحسین کرد.

اصحاب رسانه نیز حامیان جدی و همیشگی تیم، از اولین روز تشکیل تاکنون بوده‌اند که این مهم، با تلاش چشم‌گیر مجید میثمی جوان و پرانرژی که خودش از جنس رسانه است و شش سال مسئولیت روابط عمومی و مدیریت رسانه‌ای تیم را برعهده دارد، میسر شده است.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار