خانه » اقتصاد و تجارت » توزیع مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ١٠ هزار و ۵٠٠ تومان
  • دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019 20 May

اقتصاد و تجارت // ۲۲ اسفند ۱۳۹۷  ,  ۰۹:۳۲  // کد خبر : 32082
توزیع مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ١٠ هزار و ۵٠٠ تومان

جلسه ويژه كارگروه تنظيم بازار استان به رياست استاندار تهران با موضوع وضعيت افزايش قيمت گوشت مرغ برگزار شد.

به گزارش راوی امروز، در روزهای اخیر و همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ گرم در بازار هستیم تا جایی که قیمت هر کیلو گوشت مرغ امروز به مرز ١٧ هزار تومان رسید.

بر همین اساس، جلسه ویژه کارگروه تنظیم بازار استان تهران به ریاست محسنی بندپی استاندار تهران و با حضور معاون اقتصادی استانداری، مدیرکل صمت استان و مدیران عضو کارگروه برگزار شد.

پس از بررسی وضعیت موجود در خصوص موضوع محوری افزایش قیمت هرکیلو مرغ در میادین و بازار ، گزارشی از نظارت انجام شده و دلایل افزایش قیمت مرغ ارائه شد.

استاندار تهران در حاشیه نشست گفت: در این جلسه مقرر شد ؛سهمیه مرغ گرم و منجمد در استان تهران افزایش یابد.

بر همین اساس قرار شد؛روزانه ٨٠٠ تن مرغ گرم ( ۶٠٠ تن از سایر استانها و ٢٠٠ تن از  اداره کل پشتیبانی امور دام و همچنین ۵٠٠ تن مرغ منجمد در شبکه توزیع میادین شهر از محور میدان بهمن توزیع شود.

وی افزود:همچنین قرار شد اتحادیه صنوف مرغ و ماهی برای توزیع مرغ وارد شوند و ٢٠٠ تن از طریق ماشین های یخچال دار و ١٠٠ تن از طریق فروشگاه های زنجیره ای توزیع شود.

به گفته استاندار تهران با ورود مرغ منجمد با قیمت هرکیلو١٠ هزار و ۵٠٠ تومان نیاز بازار تأمین می شود و با عرضه آن قیمت مرغ کاهش می یابد و نگرانی به وجود آمده در بازار مرتفع می شود.

محسنی بندپی گفت:همچنین برای توزیع گوشت قرمز ؛ از طریق وزارت صمت برای خانوار کم درآمد از طریق فروشگاه های معتبر و زنجیره ای برای ١٣ میلیون خانوار در کل کشور پیش بینی شده است.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار