خانه » گوناگون » ضرورت توانمندسازی معلولان روستایی برای ایجاد فرصت های شغلی
  • دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019 20 May

گوناگون // ۱۶ اسفند ۱۳۹۷  ,  ۱۸:۵۷  // کد خبر : 31981
بیات نژاد طرح کرد: ضرورت توانمندسازی معلولان روستایی برای ایجاد فرصت های شغلی

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: باید با مددکاری و ارائه مشاوره، معلولان را به سمت ایجاد فرصت های شغلی و توانمند سازی سوق دهیم تا زندگی که همه ما به دنبال آن هستیم برای جامعه هدف فراهم شود.

به گزارش راوی امروز، داریوش بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان تهران به همراه پرستو منصوری و مهشید چوبکار معاونان امور توانبخشی و مشارکت های مردمی بهزیستی استان تهران و محسن ایروانی مسئول طرح c.b.r بهزیستی کشور در راستای برنامه روستایی توانمند سازی مبتنی بر جامعه و شرکت در جلسه تسهیلگران شهرستان های استان تهران به پیشوا سفر کرد.
داریوش بیات نژاد در این مراسم با بیان اینکه اشتغال و توانمند سازی از مولفه های طرح روستایی توانمند سازی مبتنی بر جامعه است، اظهار داشت: حمایت های اجتماعی و بحث سلامت از دغدغه همه افراد و خانواده ها است که در این طرح مورد توجه است.

مدیر کل بهزیستی استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد: ۵۰۰ روستا در این طرح بزرگ مشارکتی فعال دارند که خوشبختانه صدر درصد این روستاها تحت پوشش برنامه توانمند سازی مبتنی بر جامعه قرار گرفته اند.
وی افزود: از این ۵۰۰ روستا ۵۰ روستا تبدیل وضعیت به شهر شدند و بر اساس گزارش های همکاران علیرغم اینکه برخی از شهرها امکان فعالیت این طرح را ندارند اما به دلیل اینکه هنوز کمترین برخورداری را دارند در قالب برنامه cbrروستایی می توانند این حمایت های مستمر را دریافت کنند و یا اینکه در قالب cbr شهری حمایت شوند.

داریوش بیات نژاد ضمن اشاره به اینکه این ۵۰ روستا هنوز نیازمند حمایت این برنامه هستند، بیان داشت: یکصد و ۴۸ دهیار در این برنامه ما را یاری می کنند که قدردان زحمات ارزشمند آنها هستیم و همین طور یکصد و ۸۰ تسهیلگر که علیرغم حق الزحمه اندکی که دریافت می کردند اما علاقه مندی و نوع دوستی این بزرگواران و احساس مسولیت اجتماعی و انسانی آنها اقتضا کرده در این برنامه در کنار سازمان باشند.
این مسئول با اشاره به اینکه در شهرستان پیشوا ۳۳ روستا وجود دارد که حدود ۲۵۰معلول در آن شناسایی شده است و با کمک ۲۵ تسهیلگر و ۳۳دهیار عزیز تاکنون ۵شغل ایجاد شده است، گفت: اتفاق بسیار مبارک دیگر در این شهرستان این است که ۲۵ نفر از معلولان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی پیشوا در کارخانه کشت و صنعت مشغول به کار شده اند که در همین جا از آقای ایمانی مدیری مجموعه تشکر می کنم.
بیات نژاد افزود: هر کسی که نیازمند خدمات سازمان می باشد، باید بتوانیم با مددکاری و مشاوره که می دهم او را به سمت ایجاد فرصت های شغلی و توانمند سازی سوق دهیم تا زندگی که همه ما به دنبال آن هستیم برای جامعه هدف فراهم شود.
مدیر کل بهزیستی استان تهران در ادامه با بیان اینکه در شهرستان پیشوا ۲۹ نفر هزینه مناسب سازی منزل را دریافت کرده اند، بیان داشت: به ۱۵خانواده آموزش های گروهی لازم داده شده است و اعتباری که در شهرستان پیشوا در برنامه توانمند سازی مبتنی بر جامعه تاکنون هزینه شده حدود سیصد و ۱۶ میلیون ریال بوده که سعی می کنیم تا سالجاری مساعدت های بیشتری به طرح c.b.r روستایی پیشوا می نمائیم که در این راستا اقدام لازم برای این شهرستان صورت می پذیرد.
داریوش بیات نژاد در پایان با قدردانی و تقدیر از زحمات نجمه اسماعیلی و مرجان رحیمی، رئیس و معاون امور توانبخشی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و کارشناسان این حوزه تقدیرنمود.
نجمه اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به مدیر کل بهزیستی استان تهران و معاونان وی و همچنین دکتر محسن ایروانی و ابراز خرسندی از اجرای موفقیت آمیز برنامه توانمند سازی مبتنی بر جامعه روستایی در شهرستان پیشوا از تمامی همکاران و تسهیلگران محترم در اجرای آن قدردانی کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم از تسهیلگران نمونه و میانی شهرستان های استان تهران با اهدا لوح و جوایزی به رسم یاد بود تجلیل به عمل آمد.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار