خانه » استانها » پرونده قطعی کارگران وارنا در اختیار اجرای احکام/کارخانه قند مواد اولیه می‌خواهد
  • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - 2019 18 July

استانها // ۲۱ بهمن ۱۳۹۷  ,  ۲۰:۳۷  // کد خبر : 31150
مختار احمدی: پرونده قطعی کارگران وارنا در اختیار اجرای احکام/کارخانه قند مواد اولیه می‌خواهد

رئیس اداره کار شهرستان ورامین گفت: رأی کارگران قطعی شده و در اختیار اجرای احکام دادگستری ورامین است و از زمان تهیه دادخواست ۲۰۰ کارگر کارخانه وارنا تا پایان رسیدگی که ۲هفته به طول انجامید، تنها کمتر از ۵درصد از رأی‌ها اعتراض خورد.

به گزارش راوی امروز،  مختار احمدی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان ورامین بعد از ظهر یکشنبه ۲۱ بهمن ۹۷ در جمع اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری ورامین اظهار داشت: ۴۱هزار کارگر بیمه شده داریم و ۱۱هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی و حدود ۸۲۰واحد تولیدی در شهرستان در حال فعالیت هستند و ۲۴۳ تعاونی فعال در شهرستان در حال فعالیت هستند و ۵۴۱۰ نفر نیز اشتغالزایی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی رسیدگی به پرونده شکایت از صاحبان کار است که معمولاً سالانه ۱۰۰۰ پرونده رسیدگی می‌شود، گفت:  ٢١ تشکل کارگری در ورامین فعال هستند و در حوزه بازرسی از واحدها این بازرسی با تمام قدرت توسط کارشناس و بازرس ما در حال اجرا است و مسائل مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهند.

احمدی پس از بیان اینکه شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز و جایگزین نیروهای کار داخلی صورت می‌گیرد، افزود: در این راستا ۶۶۷ نفر از اتباع بیگانه غیر مجاز طی ۱۰ ماه گذشته شناسایی شده است که ۲۱۳ نفر از کارگران داخلی جایگزین این افراد شده‌اند.

رئیس اداره کار ورامین با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ نرخ بیکاری شهرستان ورامین ۶/۸ بوده است و تعداد ۷۴۲۰ نفر بیکار در شهرستان حضور دارند، گفت: ۱۱۹۵ دادخواست کارگری در شهرستان ورامین طی سال جاری داشته ایم که قسمتی از این افراد اخراج شده و مابقی برای مزایایی که نگرفته‌اند دادخواست ارائه کرده‌اند.

احمدی پس از بیان اینکه ۱۹۸۷ نفر به عنوان جویای کار به کاریابی مراجعه کرده و خواهان دریافت شغل بوده‌اند که ۳۸۱ نفر مشغول به کار شده‌اند، تصریح کرد: در حوزه ارائه تسهیلات روستایی از صندوق توسعه روستایی کل کشور، شهرستان ورامین در حوزه معرفی تعداد طرح رتبه اول استان تهران و به لحاظ پرداخت رتبه چهارم را کسب کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: ۱۲هزار واحد صنفی در سطح شهرستان ورامین داریم که تعداد کمی نیز افراد تبعه غیرمجازی در حال فعالیت هستند ولی این به آن معنی نیست که هر تبعه در حال فعالیت باشد غیرمجاز است.

رئیس اداره کار ورامین در خصوص وضعیت کارگران کارخانه‌های لبنیات وارنا و همچنین کارخانه قند ورامین نیز بیان کرد: کارگران کارخانه وارنا در حال گرفتن بیمه بیکاری از ادارات کار محل سکونتشان هستند.

وی خاطر نشان کرد: رأی کارگران قطعی شده و در اختیار اجرای احکام دادگستری ورامین است و از زمان تهیه دادخواست ۲۰۰ کارگر کارخانه وارنا تا پایان رسیدگی که ۲هفته به طول انجامید، تنها کمتر از ۵درصد از رأی‌ها اعتراض خورد.

احمدی اظهار داشت: در خصوص کارخانه قند در زمانی که شکر دریافت کنند کارگر این کارخانه نیز مشغول به کار می‌شوند ولی زمانی که مواد اولیه به اتمام می‌رسد این فعالیت قطع می‌شود ولی این را نیز باید اعلام کنیم که دستگاه‌های این کارخانه آماده فعالیت است ولی مواد اولیه را نیاز دارند.‌

وی پس از بیان اینکه در خصوص تعاونی‌ها باید بگوییم دستگاه‌های صدور تعاونی باید دقت و توجه ویژه‌ای داشته باشند، گفت: در ورامین ۲۴۳ تعاونی داریم که این تعداد توانسته اند ۵۴۱۰ نفر را مشغول به کار کنند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار