خانه » استانها » دستگیری خانم کلاهبردار فضای مجازی
  • چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - 2019 26 June

استانها // ۱۸ دی ۱۳۹۷  ,  ۲۱:۱۸  // کد خبر : 29766
دستگیری خانم کلاهبردار فضای مجازی

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: یک زن 40 ساله که از طریق سایت 'دیوار' اقدام به سرقت و کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.

به گزارش راوی امروز، سرهنگ شهرام پورسعادت در این خصوص اظهار داشت: زنی ۴۰ ساله با قراردادن عکس لوازم منزل درسایت دیوار با قیمت پایین، افرادی را که با وی تماس می گرفتند طعمه خود قرار می داد.

وی افزود: این کلاهبردار فضای مجازی با دریافت شماره حساب افرادی که در سایت دیوار کالای خود را برای فروش گذاشته بودند و ارائه آن به عنوان فروشنده همان کالا به افراد دیگر و واریز پول توسط طعمه ها به حساب فروشنده اولیه این کالا فریب خود را عملی می کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این کلاهبردار اجناسی که پول آن از سوی خریدارهای ثالت پرداخت شده بود را از طریق تاکسی تلفنی به آدرسی که به فروشنده اولیه ارائه کرده بود دریافت می کرد گفت که با هوشیاری ماموران پلیس آگاهی رباط کریم این فرد شناسایی و دستگیر شد.

پورسعادت توضیح داد: تاکنون۱۰ نفر از شاکیانی که به این روش مالباخته اند شناسایی شدند و در این رابطه پرونده تشکیل و به مرجع قضایی ارجاع شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از مردم خواست تا مراقب کلاهبرداری های این گونه سایت ها باشند و تا زمانیکه از فرد فروشنده یا خریدار مطمئن نشدند هیچ وجهی را پرداخت یا دریافت نکنند.

منبع: ایرنادیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار