خانه » اجتماعی و حوادث » کلاهبرداری جدید از طریق دستگاه های کارتخوان
  • جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 19 April

اجتماعی و حوادث // ۱۳ آذر ۱۳۹۷  ,  ۱۳:۱۴  // کد خبر : 28260
کلاهبرداری جدید از طریق دستگاه های کارتخوان

یک مغازه‌دار با ضبط ویدئویی و اشتراک آن در فضای مجازی درباره شیوه جدید برخی از کلاهبرداران از طریق فیش‌های دستگاه کارتخوان توضیح داد.

به گزارش راوی امروز، در روزهایی که اقتصاد کشورمان احوال  خوشی ندارد، مردم در تلاش هستند تا با روش حلال مایحتاج مورد نیاز خود برای زندگی را با کار و تلاش بیشتر تهیه کنند. در این بین هستند افرادی که حاضر نیستند با کار حلال به ثمره دست رنج خود راضی باشند. این گروه از راه های نامشروغ و بدور از اخلاق و منش دست به دزدی و کلاهبرداری می زنند.

به تازگی ویدیویی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است که در آن یکی از کاسبان توضیح می دهد که چگونه کلاهبرداران روش جدیدی برای دستیابی به هدف خود را انتخاب کرده‌اند. همان طور که در ادامه خواهید دید این مغازه دار بیان می کند در این روش جدید ابتدا فردی به مغازه مراجعه و مبلغ ۲۰۰هزار تومان جنس خریداری می کند. پس از مدتی همدست این فرد برای خرید به مغازه می آید و با خرید جنسی با مبلغ ۲۰ هزار تومان از مغازه خارج می شود. مدت زمانی بعد همان فرد دوباره به مغازه رجوع و ادعا می‌کند فروشنده از طریق دستگاه کارتخوان مبلغی بیشتر از جنس خریداری شده حساب کرده است. این فرد در حالی که فیش ۲۰۰هزار تومانی فرد اول را ارائه کرده اختلاف ۱۸۰ هزار تومانی را از فروشنده دریافت می کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار