خانه » استانها » شکاف های حاصل ازفرونشست ورامین راه آهن تهران مشهد را تهدید می کند
  • پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 2019 25 April

استانها // ۱۵ آبان ۱۳۹۷  ,  ۱۷:۵۵  // کد خبر : 27079
حسین کاغذلو: شکاف های حاصل ازفرونشست ورامین راه آهن تهران مشهد را تهدید می کند

سرپرست فرمانداری ورامین گفت: شکاف های حاصل ازفرونشست ورامین، راه آهن -مشهد را تهدید می کند.

به گزارش راوی امروز، حسین کاغذلو بعد از ظهر سه شنبه ۱۵ آبان ۹۷ در جلسه ستاد مدیریت بحران که با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران برگزار شد اظهار داشت: مهمترین اصل در مدیریت بحران ، داشتن شناخت کامل از نقاط ضعف و قوت مناطق است که می تواند در زمان بروز یک مشکل ، از بروز تلفات انسانی و خسارات ناشی از یک حادثه پیشگیری کند.

وی افزود : این که امروز شهرستان ورامین از داشتن سوله مدیریت بحران بی بهره است مشکلی است که باید بر اساس داشته ها و استفاده صحیح از امکانات موجود برطرف شود چرا که نداشتن این اماکن در زمان بروز حادثه می تواند باعث کورشدن گره بحران شود.

کاغذلو با اشاره به بروز پدیده فرونشست در دشت ورامین گفت: پدیده فرونشست مشکلی است که امروز نه تنها اراضی کشاورزی و دشت ورامین را با بحران جدی مواجه کرده که به دلیل نزدیکی شکاف های به وجود آمده با راه آهن سراسری تهران مشهد، می توان حوادث پیش بینی نشده ای را به همراه داشته باشد.

سرپرست فرمانداری ورامین همچنین با اشاره به خطر خشکی کامل تالاب بندعلیخان گفت: این تالاب علاوه بر اینکه زیستگاه شمار زیادی از پرندگان در فصول سرد سال است ، به عنوان حائلی مهم ، از پیشروی کویر جلوگیری می کند.

وی گفت: در سال های اخیر کاهش میزان بارش نزولات جوی و عدم اختصاص حق آبه از محل رودخانه شور و شیرین، این تالاب را در مرز نابودی کامل قرار داده ، اتفاقی که به بحرانی جدی نه تنها برای شهرستان ورامین که کل استان تهران تبدیل می شود.

کاغذلو تصریح کرد: با خشک شدن این تالاب، بحران ریزگرد گریبان مناطق وسیعی از استان تهران را گرفته و بخش عظیمی از مراتع جنوب دشت ورامین که محل زمستان گذرانی دام عشایر است نابود می شود.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار