خانه » گوناگون » نقش محل سکونت در احتمال فرزندآوری افراد!
  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ - 2022 28 September

گوناگون // 14 آگوست 2022  ,  13:15  // کد خبر : 71092
نقش محل سکونت در احتمال فرزندآوری افراد!

محققان دانشگاه ایالتی اورگن آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند محله‌ای که افراد در آن سکونت دارند ممکن است بر احتمال فرزندآوری آنها تاثیر بگذارد.

محققان دانشگاه ایالتی اورگن آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند محله‌ای که افراد در آن سکونت دارند ممکن است بر احتمال فرزندآوری آنها تاثیر بگذارد.

به گزارش راوی امروز، کد پستی شما می‌تواند روی شخصیت شما و این موضوع که با چه کسی معاشرت می‌کنید و حتی با افرادی که در نهایت با آنها ملاقات و ازدواج می‌کنید، تأثیر بگذارد.

اکنون نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که محل زندگی شما حتی می‌تواند بر شانس باروری شما و اینکه آیا بچه دار خواهید شد یا خیر نیز تأثیر بگذارد.

 محققان دانشگاه ایالتی اورگن اخیرا دریافتند که احتمال بچه دار شدن افراد در محله‌هایی که از نظر اقتصادی-اجتماعی با مشکل مواجه هستند، ۲۰ درصد کمتر از افرادی است که در مناطق طبقه متوسط ​​یا مرفه زندگی می‌کنند.

محققان این مطالعه افزودند که درک رابطه بین سکونت و بارداری می‌تواند به افرادی که در حال حاضر برای باردار شدن مشکل دارند یا نابارور هستند کمک کند.

محققان در سراسر جهان تحقیقات بسیاری درباره باروری و عوامل موثر در آن انجام داده‌اند. دهها مطالعه وجود دارد که به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه محیط محله شما می‌تواند با پیامدهای نامطلوب مرتبط باشد.

حتی اگر شما ثروتمند باشید، محله شما همچنان تاثیر دارد

محققان در این مطالعه به قابلیت باروری چند فرد پرداختند. محققان با استفاده از نمره “شاخص محرومیت منطقه” وضعیت اجتماعی-اقتصادی یک فرد را در یک محله تعیین کردند.  یکی از نتایج قابل توجهی که ظاهر شد این بود که باردار شدن افراد در محله‌های فقیرتر نسبت به افراد ساکن محله‌های پردرآمد دشوارتر بود . این الگو حتی زمانی که شرکت‌کنندگان با تحصیلات عالی و ثروتمند این مطالعه در مناطق فقیر از لحاظ اجتماعی-اقتصادی زندگی می‌کردند، باقی ماند.

“ماری ویلیس”(Mary Willis) نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این مفهوم که محله شما بر باروری شما تأثیر می‌گذارد به طور عمیق مورد مطالعه قرار نگرفته است. علاوه بر این، دنیای تحقیقات ناباروری تا حد زیادی بر عوامل فردی متمرکز است، بنابراین زمانی که من به عنوان یک اپیدمیولوژیست محیطی وارد این مطالعه شدم، به این فکر می‌کردم که باید به آن به عنوان یک مشکل ساختاری نگاه کنیم.

در مطالعه حاضر، محققان از داده‌های در حال انجام یک مطالعه بارداری در دانشگاه بوستون استفاده کردند. این داده‌ها شامل بررسی ۶۳۵۶ فرد بین ۲۱ تا ۴۵ ساله بود که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ سعی در باردار شدن بدون درمان‌های باروری داشتند.

اکثر این شرکت کنندگان سفیدپوست، دارای مدرک دانشگاهی چهار ساله و حقوق سالانه ۵۰ هزار دلار یا بیشتر بودند. هر فرد هر هشت هفته یک بار به مدت یک سال یک نظرسنجی آنلاین را پر می کرد که چرخه قاعدگی و وضعیت بارداری آنها را بررسی می‌کرد. از کل شرکت‌کنندگان، ۳۷۲۵ فرد حامله وجود داشت.

هنگامی که محققان محل سکونت یک فرد را مورد بررسی قرار دادند، دریافتند افرادی که در محله‌های کم درآمد زندگی می‌کنند، ۱۹ تا ۲۱ درصد شانس کمتری برای بچه دار شدن دارند. آنهایی که در محله‌های محروم‌تر از نظر اقتصادی-اجتماعی زندگی می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در محله‌های با ثبات‌تری زندگی می‌کنند، شانس باروری ۲۳ تا ۲۵ درصد کمتری دارند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار