خانه » فرهنگی و هنری » چگونه همزمان دو گالری موسیقی در گوشی خود داشته باشیم؟ 
  • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - 2024 21 July

فرهنگی و هنری // 1 می 2023  ,  14:00  // کد خبر : 74052
چگونه همزمان دو گالری موسیقی در گوشی خود داشته باشیم؟ 

گوشی آیفون این قابلیت را دارد که بتوانید یک گالری موسیقی دیگر ایجاد کرده و همزمان از دو گالری بهره ببرید.

گوشی آیفون این قابلیت را دارد که بتوانید یک گالری موسیقی دیگر ایجاد کرده و همزمان از دو گالری بهره ببرید. 

به گزارش راوی امروز، Apple Music – برنامه macOS، به جای سرویس استریم، یک انتخاب پر از ویژگی‌های محبوب برای مدیریت مجموعه‌های موسیقی بزرگ است، اما ممکن است هرگز با یکی از قابلیت‌های کلیدی آن برخورد نکرده باشید که شامل  توانایی مدیریت چندین گالری موزیک می شود.

این قابلیت به شما فضا‌های جداگانه‌ای برای موسیقی‌تان می‌دهد، با آهنگ‌ها، لیست‌های پخش و تنظیمات خاص خود. این می‌تواند به ویژه در صورتی مفید باشد که سلیقه موسیقیایی دارید که در سبک‌های بسیار متفاوت و متضاد است و نمی‌خواهید با فشار دادن دکمه از یکی به دیگری جابجا شوید.

تاکنون اپل موزیک هنوز به ویندوز دسترسی نداشته است، اما کاربران همچنان به iTunes دسترسی دارند که چندین گالری موسیقی را نیز پشتیبانی می‌کند.

چرا باید یک گالری Apple Music دوم راه اندازی کنید؟

Apple Music به کاربران این امکان را می‌دهد که مجموعه‌های موسیقی پیچیده را با لیست‌های پخش هوشمند، پوشه‌ها، رتبه بندی ستاره‌ها و سایر ویژگی‌های سازمانی ایجاد کنند، با این حال، ممکن است نخواهید همه موسیقی خود را در یک مکان نگه دارید.

آهنگ‌های فصلی مثال خوبی هستند. حتی اگر عاشق تمام آهنگ‌های کلاسیک‌ها هستید، لزوما نمی‌خواهید که گالری موسیقی شما را برای بقیه سال شلوغ کنند و در زمانی که انتظارش را ندارید وارد فهرست‌های پخش خودکار شوند. منطقی است که یک گالری موسیقی اختصاصی بسازید که بتوانید در زمان مناسب به آن مراجعه کنید.

هنگامی که از انواع مختلف موسیقی برای اهداف خاص استفاده می‌کنید، داشتن یک گالری Apple Music دوم نیز می‌تواند مفید باشد؛ به عنوان مثال، آهنگ‌های بلند و آرام می‌تواند برای کار یا مطالعه عالی باشد و در حالی که این آهنگ‌ها برای قرار دادن در پس‌زمینه عالی هستند، شاید نمی‌خواهید زمانی که برای یک شب بیرون از خانه هستید در لیست‌های پخش تصادفی شما ظاهر شوند.

کتابخانه دوم نیز به شما انعطاف بیشتری می‌دهد؛ به عنوان مثال، اگر آهنگ‌های زیادی روی یک هارد دیسک خارجی که همیشه به رایانه شما متصل نیست، ذخیره کرده‌اید، می‌توانید آن‌ها را به گالری دوم اضافه کنید و هر زمان که آن را وصل کردید می‌توانید آن را بارگذاری کنید. کتابخانه دوم در رایانه شما امتیاز بالایی دارد، این ویژگی به شما امکان می‌دهد یک گالری بزرگتر در یک درایو جداگانه و همچنین یک کتابخانه کوچکتر که همیشه در دسترس است، ایجاد کنید.

چگونه یک گالری Apple Music دوم راه اندازی کنیم؟

راه اندازی یک کتابخانه موسیقی جداگانه در Apple Music آسان است. ابتدا مطمئن شوید که اپلیکیشن دسکتاپ کاملا بسته شده است. با نگه داشتن کلید Option (macOS) یا کلید Shift (ویندوز) ادامه دهید و Apple Music را دوباره از پنجره Applications در Finder در macOS یا منوی Start در ویندوز اجرا کنید.

سپس می‌توانید ایجاد گالری جدید را برای ایجاد دومین گالری خود یا انتخاب یک گالری متفاوت برای جابجایی بین گالری‌های موجود خود انتخاب کنید.

انتخاب کنید که یک کتابخانه جدید ایجاد کنید، برنامه از شما می‌خواهد مکان جدیدی را برای آن انتخاب کنید، این مکان می‌تواند هر جایی که می‌خواهید در سیستم رایانه‌تان یا روی یک هارد دیسک خارجی باشد، همچنین باید برای شناسایی گالری جدید خود نامی بگذارید، بنابراین آن را چیزی بنامید که توضیح دهد برای چه چیزی است یا چه نوع موسیقی دارد.

پس از چند لحظه، Apple Music گالری جدید شما را ایجاد می‌کند و به شما یک بوم خالی می‌دهد تا شروع به ساخت لیست پخش و اضافه کردن آهنگ کنید. تنظیمات برنامه را باز کنید؛ از طریق Music and Settings در macOS یا Edit and Preferences در ویندوز اقدام کنید تا نحوه عملکرد گالری را پیکربندی کنید؛ برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که برنامه پس از افزودن آهنگ‌ها به گالری، آن‌ها را در همان مکان پوشه ادغام کند یا خیر.

یک محدودیت کلیدی برای گالری‌های اضافی وجود دارد: شما باید به فایل‌هایی که به صورت محلی در دستگاه‌هایتان ذخیره شده‌اند و به‌صورت دیجیتالی خریداری کرده‌اید بجای آهنگ‌هایی که از Apple Music پخش می‌شوند، پایبند باشید. این به این دلیل است که تنها یکی از گالری‌های شما می‌تواند از طریق iCloud و Apple ID شما، آهنگ‌های جریانی را در خود جای دهد و با دستگاه‌های دیگر مانند تلفن‌ها و تبلت‌ها همگام‌سازی کند. شما می‌توانید این را از طریق گزینه Sync Library در تنظیمات Apple Music تنظیم کنیددیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار