خانه » فرهنگی و هنری » مرگ فوتبالیست ها در جریان بازی
  • یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 4 June

فرهنگی و هنری // 5 مارس 2023  ,  08:00  // کد خبر : 73269
مرگ فوتبالیست ها در جریان بازی

در تاریخ فوتبال چند بازیکن در زمین بازی هوشیاری خود را از دست دادند و درگذشتند.

در تاریخ فوتبال چند بازیکن در زمین بازی هوشیاری خود را از دست دادند و درگذشتند.

به گزارش راوی امروز، یکی از تلخ ترین اتفاق ها مرگ ورزشکار در جریان مسابقه است. در تاریخ فوتبال چند فوتبالیست در زمین بازی جان خود را از دست دادند. اغلب آن ها به دلیل حمله قلبی درگذشتند و تلاش پزشکان برای بازگرداندنشان بی فایده بود. برخی از آن ها هم به خاطر ضرباتی که در جریان بازی دریافت کردند دچار ضربه مغزی شدند و درگذشتند.

مارک ویوین فو

جنجال های جهان ورزش

بازیکن کامرونی در جریان دیدار برابر کلمبیا در جام کنفدراسیون ها که بیست و ششم ژوئن ۲۰۰۳ در فرانسه برگزار شد جان خود را از دست داد. فو به خاطر حمله قلبی ناگهان وسط زمین سرنگون شد، پزشکان ۵۲ دقیقه برای احیای او تلاش کردند اما بی فایده بود و بازیکن کامرونی در ۲۸ سالگی درگذشت. فو پیش از بازی از بیماری التهاب معده و روده رنج می برد و همسرش به او توصیه کرده بود بازی نکند. 

آنتونیو پوئرتا 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن اسپانیایی بیست و هشتم آگوست ۲۰۰۷، سه روز پس از دیدار سویا و ختافه درگذشت. او در جریان این بازی غش کرد و تعویض شد. پوئرتا باوجود اینکه با پای خود زمین را ترک کرد در رختکن هوشیاری اش را از دست داد. هافبک اسپانیایی در بیمارستان چند بار با حمله قلبی روبرو شد و در نهایت به خاطر انسفالوپاتی (رنجوری مغزی) جان خود را از دست داد. پوئرتا تنها ۲۲ سال داشت. 

میکلوس فهر 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن مجارستانی بیست و پنجم ژانویه ۲۰۰۴ در جریان دیدار بنفیکا و ویتوریا گیمارش درگذشت. فهر ناگهان وسط زمین بازی افتاد و پس از این که آرام شروع به حرکت کرد تمام تلاش خود را کرد تا به بازی ادامه دهد. او به دلیل مشکل قلبی و تنفسی جان خود را از دست داد. 

پیرمارو موروسینی

جنجال های جهان ورزش

هافبک ایتالیایی چهاردهم آوریل ۲۰۱۲ در جریان دیدار لیورنو و پسکارا در سری بی دچار حمله قلبی شد. پزشکان به او ماساژ قلبی دادند و سپس موروسینی به بیمارستان انتقال داده شد اما ساعاتی بعد درگذشت. پیرمارو تنها ۲۵ سال داشت. 

ویکتور اوگو اوالوس 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن پاراگوئه ای آوریل ۲۰۰۹ در دیدار ویا فلوریدا و سالسیانیتو گلزنی کرد و هنگام شادی پس از گل دچار حمله قلبی شد. اوالوس در ۳۷ سالگی درگذشت. 

برونو بوبان 

جنجال های جهان ورزش

در جریان دیدار مارسونیا و اسلاونیا پوزگا در مارس ۲۰۱۸ توپ به قفسه سینه بازیکن کروات برخورد کرد و موجب سرنگونی اش شد. پزشکان ۴۰ دقیقه تلاش کردند تا جانش را نجات دهند اما بی فایده بود. بوبان ۲۵ سال داشت. 

خوسه آنتونیو گایاردو 

جنجال های جهان ورزش

دروازه‌بان اسپانیایی در جریان دیدار سلتاویگو و مالاگا در بیست و یکم دسامبر ۱۹۸۶ به سرش ضربه خورد. او بدون مشکل به بازی خود ادامه داد اما ۱۷ روز بعد به دلیل همان ضربه به کما رفت و یک هفته بعد در ۲۶ سالگی درگذشت. 

پدرو بروئسو 

جنجال های جهان ورزش

نخستین فوتبالیستی که در جریان بازی جان خود را از دست داد بروئسو بود. بازیکن اسپانیایی در سال ۱۹۷۳ در دیدار پونتودرا و سویا دچار حمله قلبی شد و درگذشت. 

مارسیو دو سانتوس 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن برزیلی بیست و هشتم اکتبر ۲۰۰۲ کمی پس از بازی دپورتیوو وانکا و آلیانزا لیما درگذشت. دو سانتوس گل پیروزی تیمش را به ثمر رساند. او قبل از بازی احساس خوبی نداشت و پزشک تیم برای سردردش به او قرص داده بود. مهاجم ۲۹ ساله در هتل تیمش به دلیل سکته قلبی جان خود را از دست داد‌.

کاتالین هیلدان 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن رومانیایی اکتبر ۲۰۰۰ در جریان دیدار دوستانه تیمش، دینامو بخارست سکته قلبی کرد و درگذشت. او تنها ۲۴ سال داشت. 

آلن پامیچ 

جنجال های جهان ورزش

هافبک کروات بیست و دوم ژوئن ۲۰۱۳ در جریان دیدار دوستانه ایسترا به دلیل حمله قلبی درگذشت. او سابقه مشکل قلبی داشت و برای اولین بار نبود که در زمین غش می کرد. با این حال پزشکان به پامیچ اجازه بازی داده بودند اما این بار نتوانست ادامه دهد و جان خود را در ۲۴ سالگی از دست داد‌.

پاتریک اکنگ اکنگ 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن کامرونی می ۲۰۱۶ در یکی از دیدارهای استوا بخارست رومانی جان خود را از دست داد. اکنگ اکنگ ۲۶ ساله به دلیل حمله قلبی ناگهان روی زمین افتاد. تلاش های پزشکان برای احیا بی فایده بود. او تنها هفت دقیقه در زمین بازی حضور داشت که این اتفاق افتاد. 

پتر بیاکسانگزولا

جنجال های جهان ورزش

هافبک هندی نوزدهم اکتبر ۲۰۱۴ برای بتهلهم ونگتهالنگ گلزنی کرد و تلاش کرد در زمان شادی پس از گل پشتک بزند. این حرکت به ستون فقراتش آسیب زد و موجب مرگش شد. بیاکسانگزولا ۲۳ ساله بود.

ویکتور برنستورم 

جنجال های جهان ورزش

بازیکن سوئدی سپتامبر ۲۰۱۲ در جریان دیدار پیتئا و اومدالن در لیگ دسته دو پس از گلزنی برای تیمش روی زمین افتاد و هوشیاری اش را از دست داد. برنستورم ۲۹ ساله دچار حمله قلبی شده بود و ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان درگذشت. 

کریستین گومس

جنجال های جهان ورزش

بازیکن شیلیایی بیست و چهارم می ۲۰۱۵ در جریان دیدار اتلتیکو پارانا و بوکا اونیدوس سنکوب کرد و درگذشت. گومس ۲۷ سال داشت. 

سرهی پرکهون 

جنجال های جهان ورزش

دروازه‌بان زسکا مسکو در یکی از بازی های لیگ روسیه به صورت اتفاقی با بازیکن حریف برخورد کرد و به سرش ضربه شدیدی وارد شد. پرکهون به همین خاطر به کما رفت و ۱۰ روز بعد در بیست و نهم آگوست ۲۰۰۱ در ۲۳ سالگی جان خود را از دست داد.

سوفیان لوکار

جنجال های جهان ورزش

بازیکن الجزایری دسامبر ۲۰۲۱ در دیدار مولودیه سعیده و اوران همزمان با بازیکن حریف برای گرفتن توپ بلند شد و به سرش ضربه خورد. لوکار با کمک کادر پزشکی به زمین برگشت اما ۱۰ دقیقه بعد روی زمین افتاد و دیگر نتوانست بلند شود. بازیکن ۳۰ ساله به دلیل ضربه مغزی جان خود را از دست داد‌. دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار