خانه » فرهنگی و هنری » انتقاد کیهان از عادل فردوسی‌پور
  • سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 23 April

فرهنگی و هنری // 22 دسامبر 2016  ,  18:33  // کد خبر : 635
انتقاد کیهان از عادل فردوسی‌پور

کیهان نوشت: صداوسیما باز هم به طور رایگان برای فیلم اصغر فرهادی تبلیغ کرد.

به گزارش راوی امروز، این روزنامه در ادامه نوشت: «این بار برنامه ورزشی ۹۰ به بهانه شب یلدا و در قالب گفت‌وگو با بازیگر فیلم «فروشنده»، شهاب حسینی، سعی کرد تا به تبلیغ فیلم فرانسوی – قطری «فروشنده» بپردازد. این در حالی است که این فیلم به دلیل خشونت و طرح برخی مسائل حتی در آمریکا نیز برای افراد زیر ۱۳ سال منع تماشا دارد.

در برنامه یلدایی ۹۰ گفت‌وگوی بازیگر اصلی «فروشنده» پخش شد که در واقع به نوعی تبلیغ فیلم «فروشنده» به حساب می‌آید. فیلمی که هم‌اینک در حال نمایش در سینماهای کشور است. بگذریم از این که هم موضوع و محتوای مصاحبه با این برنامه هیچ ربطی نداشت و نه اطلاعات مجری این برنامه؛ به طوری که شاهد گفت‌وگویی در حد نشریات زرد و مدرسه‌ای بودیم! عادل فردوسی‌پور به خصوص در بخش‌هایی از این مصاحبه که سعی داشت کسب جوایز از جشنواره‌های تابلودار غربی را با کسب موفقیت‌های ورزشی مقایسه کند.

البته این اولین بار نیست که تهیه‌کننده و مجری برنامه ۹۰ به حوزه‌های سیاسی و سینمایی که شناختی از آنها ندارد، سرک می‌کشد. متاسفانه برخی از مدیران سیما تا اندازه‌ای مرعوب و منفعل در برابر برخی چهره‌ها هستند که مثلا مجری ۹۰ به خود اجازه می‌دهد عوامانه به حوزه‌های مختلف بپردازد و رایگان آنتن رسانه ملی را در اختیار تبلیغ فیلمی گذارد که توسط شرکتی قطری و وابسته به خاندان حامی تکفیری‌های تروریست تهیه شده است!

روزنامه خبر ورزشی هم درباره این برنامه نوشته است: «مصاحبه عادل فردوسی‌پور با شهاب حسینی بر خلاف تبلیغات فراوانی که روی آن شد، به هیچ‌وجه چنگی به دل نزد. نوع مصاحبه طوری بود که بیشتر از آن که مخاطب جذب شود خود عادل جذب شد. او آشکارا تحت تأثیر شخصیت شهاب حسینی قرار گرفته بود. نوع سوالات اصلاً‌ خوب نبود و مصاحبه ریتم خاصی هم نداشت. عادل هنگام مصاحبه مدام می‌جنبید و نتوانست مصاحبه را آن طور که باید و شاید درآورد.»

پیش از این نیز برخی از برنامه‌های صداوسیما از جمله برنامه «هفت» و یک برنامه آشپزی برای فیلم «فروشنده» تبلیغ کرده بودند و این بار نوبت به برنامه ۹۰ رسید. برنامه ۹۰ سابقه طولانی در پرداختن به مسائل غیر تخصصی خود دارد. این برنامه سال گذشته نیز به مناسبت شب یلدا گفت‌وگویی با محمدجواد ظریف ترتیب داده بود که مسئولان وقت سازمان صداوسیما به علت خارج از چارچوب بودن این گفت‌وگو با موضوع برنامه ۹۰ از پخش آن خودداری کردند. حال باید از مسئولان فعلی صداوسیما پرسید چرا این بار اجازه پخش گفت‌وگویی خارج از موضوع به برنامه ۹۰ داده شده است.»

 دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار