خانه » سیاسی و بین المللی » اسد: آزادی حلب، پیروزی برای ایران و روسیه نیز است
  • جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - 2022 2 December

سیاسی و بین المللی // 22 دسامبر 2016  ,  11:10  // کد خبر : 553
اسد: آزادی حلب، پیروزی برای ایران و روسیه نیز است

رئیس جمهور سوریه امروز تأکید کرد که آزادسازی حلب از دست تروریستها نه فقط برای سوریه، بلکه برای ایران و سوریه نیز پیروزی به شمار می‌رود.

به گزارش راوی امروز، «حسین جابری انصاری» معاون عربی و آفریقایی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه به دیدار «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه رفت.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که دو طرف در این دیدار آخرین تحولات منطقه را بررسی کردند.

اسد در این دیدار تأکید کرد که آزادی حلب از دست تروریسم فقط پیروزی برای سوریه نیست، بلکه از آنِ همه کسانی که در حال حاضر در مبارزه با تروریسم سهیم هستند؛ به ویژه ایران و روسیه.

وی همچنین تصریح کرد که این مسئله در عین حال شکستی برای همه کشورهای متخاصم با ملت سوریه است که از تروریسم به عنوان ابزاری برای تحقق منافع خود استفاده کردند.

جابری انصاری نیز اسد را در جریان جزئیات تلاشهای دیپلماتیکی قرار دارد که برای کمک به پایان جنگ تروریستی تحمیلی به ملت سوریه صورت گرفته است؛ مخصوصا تلاشهای مربوط به نشست سه جانبه‌ای که اخیرا میان ایران، روسیه و ترکیه در مسکو انجام شد.

وی همچنین تصریح کرد، روابط راهبردی میان ایران و سوریه طی چند دهه در تقویت دو کشور و کشورهای منطقه برای مقابله با نقشه‌های خارجی سهیم بوده است.

معاون وزیر خارجه ایران همچنین تأکید کرد که تهران قصد دارد به توسعه روابط خود با سوریه ادامه دهد و در راستای تقویت ملت سوریه و ایستادگی در برابر تروریسم به این کشور کمک کند.

در این دیدار دو طرف بر اهمیت پیروزی اخیر حلب به عنوان یک گام اساسی برای نابودی تروریسم در همه اراضی سوریه و فراهم کردن شرایط مناسب برای یافتن راه حل بحران تأکید کردند.

منبع: فارسدیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار