خانه » اقتصاد و تجارت » اما و اگرهای صادرات یک میلیون دستگاه خودرو تا سال 1404
  • پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 2022 1 December

اقتصاد و تجارت // 7 ژانویه 2017  ,  08:47  // کد خبر : 920
اما و اگرهای صادرات یک میلیون دستگاه خودرو تا سال 1404

یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که «شیوه مدیریت صنعت خودرو به صادرات یک میلیون دستگاه در سال 1404 ختم نمی‌شود.»

به گزارش راوی امروز، فربد زاوه در پاسخ به این پرسش که صادرات یک میلیون خودرو در افق ۱۴۰۴ پیش بینی شده است. به نظر شما این پیش‌بینی تحقق پیدا می‌کند؟ اظهار داشت: «ما برای صادرات باید قیمت و کیفیت مناسب و نیز به روز بودن محصولات را به همراه زیرساخت در کشور مقصد ایجاد کرده باشیم.»

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: «این در حالی است که زیرساخت‌های برندهای داخلی در خارج چندان پرقدرت نیست و سهم بالایی از صادرات باید در شبکه فروش شرکت‌های دیگر و برندهای خارجی محقق شود.»

زاوه عنوان کرد: «همه شرکای تجاری فعلی نیز قابلیت توسعه بازار فروش تا حد یک میلیون دستگاه را تا 10 سال آینده ندارند، بنابراین تحقق صادرات یک میلیون دستگاه با مدیریت فعلی چندان در دسترس به نظر نمی‌رسد.»

وی در پاسخ به این پرسش که قرارداد با شرکت‌های خارجی برای تولید خودرو در ایران و الزامی که برای آنها برای صادرات وجود دارد نیز در افزایش صادرات اثرگذار نیست؟ متذکر شد: «توسعه بازار یک میلیون دستگاهی برای رنو و به‌خصوص پژو چندان قابل تصور نیست.»

این کارشناس صنعت خودرو به «خبرآنلاین» خاطرنشان کرد: «به نظر من توسعه صادرات تا این میزان دست‌یافتنی نمی‌آید.»دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار