خانه » اقتصاد و تجارت » کلاهبرداری شرکت لیزینگ خودرو از ۶۰۰ خریدار
  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - 2024 20 May

اقتصاد و تجارت // 22 دسامبر 2016  ,  11:36  // کد خبر : 571
کلاهبرداری شرکت لیزینگ خودرو از ۶۰۰ خریدار

گردانندگان یک شرکت فروش لیزینگی خودرو که از ۶۰۰ متقاضی کلاهبرداری کرده و بیش از ۱۰ میلیارد تومان پول به جیب زده بودند با ردیابی‌های پلیسی بازداشت شدند.

به گزارش راوی امروز، چندی پیش مرد جوانی با دیدن یک آگهی متوجه شد یکی از شرکت‌های لیزینگ خودرو، شرایط بسیار مناسبی با سود بسیار پایین برای فروش خودرو‌های گرانقیمت خارجی در نظر گرفته است. سپس این مرد به شرکت مورد نظر در خیابان ستارخان تهران رفت و پس از کسب اطمینان قراردادی برای خرید خودروی خارجی امضا کرد و پس از اینکه اقساطش به پایان رسید راهی شرکت شد تا خودرو را تحویل بگیرد ولی هر بار به بهانه‌های مختلف کارش انجام نمی‌شد تا اینکه یکی از روزها وقتی به دفتر شرکت رفته بود عده‌ای شاکی را دید که جمع شده بودند. همان موقع بود که فهمید مدیرعامل و صاحبان اصلی شرکت همه را فریب داده‌اند و پس از به‌جیب زدن میلیاردها تومان پول فرار کرده‌اند. بدین‌ترتیب همگی راهی دادسرای سعادت‌آباد شدند و شکایت کردند.

یکی از شاکی‌ها در بازجویی گفت: زمانی که به این شرکت رفتم کارمندان آنجا به حدی با چرب‌زبانی صحبت کردند که ناخواسته به آنان اعتماد کردم و ۳۵ میلیون تومان از ۶۸ میلیون تومان قیمت خودرو را به آنها پرداختم. در طول این مدت هر ماه اقساطم را پرداخت می‌کردم با این امید که سود کرده‌ام، ولی وقتی برای تحویل خودرو رفتم فهمیدم دایر‌کنندگان این شرکت از همه ما کلاهبرداری کرده‌اند. حالا ما هیچ رد و نشانی از آنها نداریم.

به‌دنبال این شکایت‌ها، بازپرس به تیمی از پلیس مأموریت داد تا به این ماجرا رسیدگی کنند. مأموران نیز در تحقیقات متوجه شدند بیش از ۶۰۰ نفر فریب خورده‌اند.

کارآگاهان سرانجام در جریان چند عملیات پلیسی دایر‌کنندگان این شرکت را در مخفیگاه‌هایشان دستگیر کردند و بدین ترتیب آنها روانه زندان شدند. رسیدگی به پرونده آنها همچنان ادامه دارد.

منبع: ایراندیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار