خانه » استان‌ها » پیشرفت مناسب پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد/پل کارخانه قند به تاریخ پیوست
  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 21 May

استان‌ها // 23 دسامبر 2016  ,  14:21  // کد خبر : 670
پیشرفت مناسب پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد/پل کارخانه قند به تاریخ پیوست

پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین با سرعت خوبی در حال اجرایی شدن است و هزاران ورامینی به‌صورت روزانه روند اجرای این پروژه را مشاهده می‌کنند.

به گزارش راوی امروز، زیرگذر ۱۵ خرداد پس از کش و قوس های فراوان و وجود مخالفان و موافقان، توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان بخشی از پروژه قطار حومه ای تهران-ورامین- پیشوا اجرایی شد.

وزارت راه و شهرسازی نیز به منظور اطمینان دادن به مردم ورامین، تابلوی زمان شمار برای احداث پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد را در محل احداث پروژه نصب کرده است.

در این میان شهروندان ورامینی امیدوار هستند تا پایان سال جاری شاهد افتتاح پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد باشند، پروژه ای که به گفته مسئولان می تواند علاوه بر تسهیل در تردد وسایل نقلیه، به توسعه و آبادانی مناطق مختلف ورامین از جمله کارخانه قند و روغنکشی کمک کند.

محمد رفیعی یکی از شهروندان ورامینی با اشاره به این نکته که اجرای پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد با هدف خدمت رسانی مطلوب تر به مردم کلید خورده است، اظهار داشت: شهروندان ورامینی از مسئولان می خواهند پروژه ای در این منطقه احداث شود که خدمت رسانی به مردم را تسهیل کند.

وی افزود: امروز خبری از پل کارخانه قند ورامین با همه خاطرات تلخ و شیرین آن نیست و باید طرحی جایگزین آن شود که زمینه را برای توسعه ورامین بویژه منطقه کارخانه قند فراهم آورد.

رفیعی ادامه داد: شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز باید با نظارت دقیق و جدی از منافع شهروندان دفاع کنند و اجازه ندهند که سرعت فدای کیفیت شود.

بر اساس طرح ارائه شده، زیرگذر ۱۵ خرداد در شش باند احداث می شود که سه باند ویژه رفت و سه باند ویژه برگشت وسایل نقلیه خواهد بود.

پیمانکار پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین نیز از روند اجرایی شدن این پروژه رضایت کامل دارد و اعلام کرده که کارگران به صورت تمام وقت در حال تلاش برای به نتیجه رسیدن زیرگذر ۱۵ خرداد هستند.

احداث زیرگذر ۱۵ خرداد بخشی از پروژه قطار حومه ای تهران-ورامین محسوب می شود

پلی که به تاریخ پیوست

علی حیدریان با اشاره به نظارت مدیریت شهری بر اجرای پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد اظهار داشت: احداث زیرگذر ۱۵ خرداد بخشی از پروژه قطار حومه ای تهران-ورامین محسوب می شود که متولی اجرای آن شرکت راه اهن جمهوری اسلامی ایران است.

شهردار ورامین با تأکید بر این نکته که در جریان اجرای این پروژه از منافع شهروندان دفاع کرده ایم، افزود: در زمان تصویب و اجرای طرح زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین از منافع شهروندان دفاع کردیم تا زمینه خدمت رسانی مطلوب تر به مردم فراهم شود.

وی با اشاره به این نکته که پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد طبق برنامه و با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است، ادامه داد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران عزم خود را برای اجرای این پروژه در زمان مقرر جزم کرده است.

شهردار ورامین یادآور شد: هم اکنون پیشرفت پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین بسیار خوب و عالی بوده و این امر با رضایت شهروندان همراه است.

حیدریان با تأکید بر این نکته که مدیریت شهری بر اجرای پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد نظارت دارد، گفت: مدیریت شهری به صورت ویژه بر اجرای این پروژه نظارت دارد تا آنچه به نفع منافع شهروندان ورامینی است، به اجرا در بیاید.

پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین از زمان بندی پیش بینی شده جلوتر است

شهردار ورامین در پاسخ به این سوال که چه زمانی، پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد در مرحله افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت، بیان داشت: با توجه به فعالیت شبانه روزی در اجرای این پروژه و تلاش هایی که در حال انجام است، پیش بینی می کنیم که زیرگذر ۱۵ خرداد پیش از زمان مقرر آماده افتتاح شود.

وی گفت: اگر همه شرایط مهیا باشد و فعالیت پیمانکار پروژه به همین شکل ادامه پیدا کند، ۲۲ بهمن می توان شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد بود.

شهردار ورامین با اشاره به این نکته که احداث زیرگذر ۱۵ خرداد خدمت بزرگی به مردم و شهروندان این منطقه است، ادامه داد: بدون تردید منطقه کارخانه قند ورامین بیشترین نفع و سود را از پروژه زیرگذر خواهند برد و امیدواریم این پروژه زمینه خدمت رسانی مطلوب تر به مردم را فراهم آورد.

به هر ترتیب پروژه زیرگذر ۱۵ خرداد ورامین یکی از مهم ترین پروژه های شهری این منطقه محسوب می شود که پس از کش و قوس های فراوان به اجرا درآمد و حال شهروندان ورامینی منتظر هستند تا ببینند که این پروژه تا چه حد می تواند به بهبود حمل و نقل و تردد وسایل نقلیه در ورامین کمک کند.

مردم منطقه کارخانه قند و روغنکشی ورامین نیز بی صبرانه منتظر هستند تا پس از برداشته شدن پل کارخانه قند، پیشرفت و توسعه در این منطقه سرعت بیشتری به خود گرفته و خدمت رسانی به مناطق محروم افزایش یابد.

منبع: مهردیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار