خانه » استان‌ها » برگزیدگان جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری مشخص شد
  • پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - 2022 1 December

استان‌ها // 28 فوریه 2017  ,  10:10  // کد خبر : 2305
برگزیدگان جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری مشخص شد

آیین معرفی برگزیدگان جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری و تجلیل از مربیان نمونه باشگاه ها، ۹ اسفند با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری، هادی تمهیدی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان فرهنگی در مدرسه حکمت برگزار شد.

به گزارش راوی امروز، «سید محمد موسوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این مراسم گفت: «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که از ابتدای آذرماه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری ویژه شهرستان ری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

وی افزود: این جشنواره یکی از دستاوردهای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بوده و شهرستان ری یکی از ۱۵ شهر کشور است که در طرح ملی جام باشگاه های کتابخوانی مشارکت دارد و برای این امر ۲۵۰۰ جلد کتاب به باشگاه های کتابخوانی شهرستان ری اهدا و جلسات آموزشی و توجیهی فراوانی با ۱۷۰ مربی و همچنین مسئولان و نهاد های مربوطه برگزار شد.

وی یادآور شد: در سه ماهه پایانی سالجاری، ۲۱۳ باشگاه کتابخوانی با مشارکت ۲۵۰۰ دانش آمور در مدارس، موفق شدند فضای مطالعه و کتابخوانی را گسترش دهند.

در جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ۲۱۳ باشگاه کتابخوانی با ظرفیت حدود ۲۵۲۳ نفر حضور داشتند که  ۲۵۷ نسخه نامه به نویسنده، ۱۲۵ حلقه فیلم ۵۰ ثانیه ای و ۶۴ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید و برگزیدگان آن نیز با آرای هیئت داوران مشخص شدند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با اشاره به اینکه یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید، ترویج فرهنگ کتابخوانی است، یادآور شد: اکنون به همت مسئولان و مربیان دلسوز، این نهال کاشته شده است و امیدوارم به زودی شاهد ثمرات و میوه های این نهال نو رسته باشیم.

در ادامه از ۶۱ مربی برتر تجلیل شد و برگزیدگان نخستین جام باشگاه های کتابخوانی شهرستان ری به شرح زیر معرفی شدند:

بخش نامه ­های برتر

نازنین زهرا خزائیلی از‌ دبستان حاتم ، باشگاه بال­های دانایی؛ نامه به آقای محمدرضا سرشار برای کتاب زندگی در صحرا

فرهاد سعیدی از کتابخانه شیخ کلینی، باشگاه رنگین کمانی­های شیخ کلینی، نامه به آقای محمد لنگرودی برای کتاب داستان چرخ

فائزه رمضانی نسب از دبیرستان نورعلم (خاورشهر)  باشگاه مغزها، نامه به خانم آتوسا صالحی برای کتاب برگردان شاهنامه فردوسی

بخش فیلم­ های برتر

امیرحسین شمس از دبستان بنکدار (باقرشهر) ، باشگاه رویای عطریاس

حامد قاضی خانی باش از دبستان بنکدار (باقرشهر)، باشگاه رویای عطریاس

فاطمه نجمی از دبستان تزکیه، ‌باشگاه تزکیه دختران‌

بخش بهترین معرفی کتاب

زهرا غنیمتی از دبستان دخترانه حکمت نبوی، باشگاه دانستنی­های من برای معرفی کتاب روز واقعه

بخش بهترین باشگاه

باشگاه رویای عطریاس از دبستان بنکدار (بخش باقرشهر) با مربیگری  آیت اخلاقی

نامه های شایسته تقدیر

از گروه سنی ب: شیدا طاهری، فاطمه میرکو، محمد خزایی، از گروه سنی ج:

صدرا دانش، محمد مهران توحیدی نسب، سجاد، پارسا ایرانی و گروه سنی د و هـ: سید محمد پارسا مرتضوی، زهرا سادات میری، سارا نوروز و فاطمه علی اکبری

فیلم های شایسته تقدیر

ابوالفضل قربانی از دبیرستان دوره اول حکمت، باشگاه پیشگامان حکمت

حدیثه وکیلی از باشگاه کتاب کوک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

باشگاه های شایسته تقدیر

باشگاه پیشگامان حکمت از دبیرستان دوره اول حکمت به مربیگری مهدی احدی

باشگاه کتاب کوک از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به  مربیگری طاهره جودکی

گفتنی است، در این برنامه از «محمد یوسف مجیری» به عنوان برگزیده ویژه نیز تجلیل شد.



دیدگاه ها :



 
 

آخرین اخبار