خانه » اجتماعی و حوادث » راه‌حل‌های اپل برای فرار از مشکلات گوشی‌های آیفون
  • پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 13 June

اجتماعی و حوادث // 21 سپتامبر 2023  ,  11:45  // کد خبر : 77246
راه‌حل‌های اپل برای فرار از مشکلات گوشی‌های آیفون

کاربران آیفون به دلیل آشنا نبودن با تمام اسرار و ویژگی‌های اپ استور، امکان دارد هزینه‌های زیاد و بیهوده‌ای را متحمل شوند، اما در صورت آگاهی از این ویژگی‌ها می‌توانند بسیاری از اشکالات مرتبط با اپلیکشن‌های نصب شده روی گوشی‌های آیفون را مرتفع کنند.

کاربران آیفون به دلیل آشنا نبودن با تمام اسرار و ویژگی‌های اپ استور، امکان دارد هزینه‌های زیاد و بیهوده‌ای را متحمل شوند، اما در صورت آگاهی از این ویژگی‌ها می‌توانند بسیاری از اشکالات مرتبط با اپلیکشن‌های نصب شده روی گوشی‌های آیفون را مرتفع کنند.

 به گزارش راوی امروز، میلیون‌ها نفر از دارندگان آیفون ممکن است از اپ استور خود استفاده اشتباه کنند. از جمله اشتراک‌های خود را بررسی نکنند و متحمل پرداحت هزینه ماهانه زیادی شوند، یا با آفلود نکردن برنامه‌های خود، فضای ذخیره سازی خود را به طور کامل اشغال کنند یا اینکه برنامه‌های خود را به روز رسانی نکنند که این هم می‌تواند روند اجرای برنامه‌های نصب شده روی گوشی را مختل کنند.

اپ استور اسرار پنهانی دارد که به‌راحتی از نظرها دور می‌مانند. حتی اگر سال‌ها آیفون دارید، ممکن است بهترین رازهای آن را فراموش کرده باشید. در این مطلب ما سه هک ضروری آیفون را انتخاب کرده‌ایم که همه کاربران اپ استور باید بدانند.

اشتراک‌های خود را بررسی کنید

اگر چند سالی است که گوشی آیفون دارید، به احتمال زیاد در یک یا دو سرویس مشترک شده‌اید. مشترک شدن به قدری آسان است که ممکن است حتی آن را به یاد نیاورید. اشتراک‌ها می‌توانند به سرعت جمع شوند و شما می‌توانید خود را با پرداخت ماهانه مبالغ قابل توجه مواجه ببینید.  البته خوشبختانه می‌توانید به سرعت اشتراک‌های خود در اپ استور پیدا کنید و اگر نمی‌خواهید به پرداخت ادامه دهید، آن‌ها را لغو کنید.

برای لغو اشتراک‌های غیر ضروری خود اپ استور را باز کنید سپس روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. اکنون اشتراک‌ها را انتخاب کنید و فهرست خود را در قسمت Active مرور کنید تا ببینید برای چه چیزی هزینه می‌کنید، تاریخ صورت‌حساب شما چه زمانی است و آیا ارزش لغو عضویت را دارد یا خیر.
 

آفلود کردن برنامه‌های استفاده نشده

راه‌حل‌های اپل برای فرار از مشکلات گوشی‌های آیفون

یکی دیگر از ویژگی های هوشمندانه اپ استور، Offload Unused Apps  است. این ویژگی برنامه‌هایی را از آیفون شما که به طور منظم استفاده نمی‌کنید، حذف می‌کند. مهم است بدانید که هیچ داده‌ای را از دست نخواهید داد، زیرا از محتوای شخصی آن برنامه‌ها در «فضای ابری» پشتیبان گیری می‌شود. بنابراین تنظیمات و فایل‌ها را در برنامه‌ها حفظ خواهید کرد.

اما برنامه‌های فیزیکی تا زمانی که بخواهید دوباره از آنها استفاده کنید ناپدید می شوند و فضا آزاد می‌شود. برای استفاده از این ویژگی به Settings > App Store بروید و به گزینه  Offload Unused Apps  بروید. اپل در این باره توضیح می‌دهد: اگر  این برنامه همچنان در اپ استور موجود باشد، نصب مجدد برنامه، داده‌های شما را بازیابی می‌کند. اگر از کاربران سرسخت آیفون هستید، با آفلود کردن برنامه‌های غیر ضروری خود می‌توانید ده‌ها گیگابایت فضای ذخیره سازی آزاد کنید.

به روز رسانی خودکار را روشن کنید

به روز نگه داشتن برنامه‌های شما مهم است. به روز رسانی خودکار ویژگی‌های جدیدی به شما می دهد و از شما در برابر اشکالات برنامه‌ها محافظت می‌کند.  در حالت عادی ممکن است برنامه‌های خود را به ‌صورت دستی به ‌روزرسانی کنید یا اصلا آن‌ها را به‌روزرسانی نکنید که کار اشتباهی است.

بنابراین به‌روزرسانی خودکار را برای برنامه‌های App Store خود روشن کنید. به Settings > App Store بروید و سپس به دنبال قسمت Automatic Downloads بگردید. سپس App Updates را با موقعیت سبز روشن کنید. همچنین می‌توانید اگر داده‌های زیادی برای ذخیره دارید، گزینه دانلودهای خودکار را برای تلفن همراه نیز فعال کنید.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار