خانه » اجتماعی و حوادث » «زنان آسایشگر» کره برای «خدمت» به نظامیان آمریکایی
  • یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - 2024 21 July

اجتماعی و حوادث // 20 می 2023  ,  09:30  // کد خبر : 74470
«زنان آسایشگر» کره برای «خدمت» به نظامیان آمریکایی

«زنان آسایشگر» به زنان شبه جزیره کره و دیگر کشورهای آسیایی اطلاق می‌شود که در زمان جنگ جهانی دوم تحت زور ارتش ژاپن به سربازان ژاپنی خدمات جنسی ارائه می‌دادند.

«زنان آسایشگر» به زنان شبه جزیره کره و دیگر کشورهای آسیایی اطلاق می‌شود که در زمان جنگ جهانی دوم تحت زور ارتش ژاپن به سربازان ژاپنی خدمات جنسی ارائه می‌دادند.

 به گزارش راوی امروز، اما خبر شوکه‌کننده این است که اخیرا افشا شد این پدیده زشت پس از اتمام جنگ جهانی دوم همچنان در کره جنوبی ادامه یافته با این تفاوت که به جای سربازان ژاپنی، خدمات جنسی به سربازان آمریکایی ارائه داده می‌شد و دولت کره جنوبی حتی چراغ سبز برای این پدیده را روشن نگه داشته است.

روزنامه «نیویورک تایمز» اخیرا گزارش داد با موافقت و کمک دولت موقت کره جنوبی، گروهی از زنان کره جنوبی طی مدتی طولانی به سربازان آمریکایی مستقر در کره جنوبی خدمات جنسی ارائه می‌دادند و در این جریان تحت ظلم هم قرار گرفته‌اند. نیویورک تایمز این گروه از زنان را «گروهی دیگر از زنان آسایشگر فراموش شده» توصیف کرد.

1

«ارک گئون آئه» یکی از زنان آسایشگر سابق با یادآوری خاطرات خود اشک می‌ریزد

طبق این گزارش، محل ارائه خدمات جنسی زنان مذکور به نظامیان آمریکایی، «دهکده اردوگاه» نام داشت و زنان مذکور کره جنوبی به ارائه خدمات تشویق شده یا اصلا برای خدمت در این دهکده‌های اردوگاه ربوده شده‌اند. درآمد دلاری آنها پس از ارائه خدمات حاصل شده، وارد چرخه اقتصادی وقت کره جنوبی می‌شد تا ضعف اقتصادی کره جنوبی در مقایسه با کره شمالی در آن زمان، جبران شود. دولت کره جنوبی این گروه از زنان را تشویق می‌کرد و رسانه‌های این کشور نیز آنها را «جنگجویان خط مقدم کسب دلار» می‌نامیدند.

اما آنهایی که بهای اصلی را می‌پرداختند، همین گروه از زنان بودند. آنها تحت ظلم شدیدی قرار گرفته و همان «دهکده اردوگاه»، دقیقا مکانی برای محدود کردن فعالیت این زنان و نظارت بر آنها بود.

به گفته برخی از این زنان که زنده مانده‌اند، آنها در آن زمان هر هفته دو بار مورد تست بیماری واگیردار قرار می‌گرفتند و آنهایی که نتیجه مثبت داشتند، برای دریافت درمان زندانی می‌شدند و زنانی که با مبتلایان تماس نزدیک داشتند نیز زندانی می‌شدند.

2

طبق گزارش نیویورک تایمز، روی پنجره‌هایی که زنان در آنجا زندانی بودند، نرده آهنی نصب شده و به زنان نیز مقادیر زیادی پنی سیلین تزریق می‌شد و برخی از زنان در اثر شوک آنافیلاکتیک پنی سیلین بیهوش می‌شدند یا می‌مردند.

مصونیت قضایی سربازان آمریکایی در کره جنوبی

هر چند دادگاه عالی کره جنوبی حکم داده که دولت کره جنوبی به خاطر تایید و اجازه دادن به فحشا در «دهکده اردوگاه» مرتکب جرم شده، اما باید گفت این حکم ربطی به حضور نظامیان ارتش آمریکا در سرزمین کره جنوبی، ندارد. دلیلش این است که طبق توافقنامه آمریکا و کره جنوبی درباره استقرار ارتش ایالات متحده در کره جنوبی که در سال ۱۹۶۷ امضاء شد، سربازان آمریکایی در کره جنوبی در برابر قوانین کره جنوبی از مصونیت قضایی برخوردارند.

به دلیل همین مزیت است که ارتش آمریکا تاکنون پاسخی مستقیم به رسوایی کارگران جنسی در «دهکده اردوگاه» نداده و فقط گفته «اجازه نمی‌دهد سربازانش در کره جنوبی بر خلاف قوانین کره جنوبی عمل کنند».

طبق آمار یک پژوهشگر کره جنوبی، مثلا در سال ۲۰۱۷ فقط ۱۸٫۷ درصد سربازان آمریکایی که مرتکب جرائم جنایی در کره جنوبی شدند به دستگاه‌های قضایی محلی تحویل داده شده و از میان این گروه نیز افراد بسیار محدودی واقعا طبق قوانین محلی مجازات شده‌اند.

3

 4 جولای ۲۰۲۰ جشن روز استقلال آمریکا؛ سربازان آمریکایی در یکی از خیابان‌های شهر بوسان با وسائل آتش بازی به عابران محلی حمله کردند

مصنونیت قضایی سربازان آمریکایی مستقر در کره جنوبی چیزی باقی مانده از دوران استعمار و نتیجه دکترین «برتری غرب» است. این پدیده و دیگر مسائل مرتبط مانند مسائل انتظامی و محیط زیستی باعث نارضایتی شدید ساکنان محلی کره جنوبی شده و اعتراضات آنها نیز همیشه ادامه داشته زیرا آنها پی برده‌اند که سربازان آمریکایی با شعار «تضمین امنیت کره جنوبی» مستقر شده‌اند اما برای ساکنان محلی، ناامنی بیشتری ایجاد کرده‌اند.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار