خانه » اجتماعی و حوادث » توصیه‌های پلیس راهور همزمان با بازگشایی مدارس
  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 25 February

اجتماعی و حوادث // 20 سپتامبر 2022  ,  09:26  // کد خبر : 72055
توصیه‌های پلیس راهور همزمان با بازگشایی مدارس

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو ممنوع است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو ممنوع است.

به گزارش راوی امروز، سرهنگ شیرانی اظهار کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس پیش بینی می شود  حجم ترافیک در شهرها افزایش یابد. این افزایش میزان ترافیک در معابر شهری بر ساعات سفرهای درون شهری تاثیر گذاشته و باعث طولانی شدن زمان سفرها می‌شود.

وی ادامه داد: بهترین راهکار برای سریع رسیدن به مقصد و کاهش ترافیک در این ایام، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است. برخی از والدین برای بردن فرزندانشان از خودروهای خود استفاده می‌کنند اما تجمع این خودروها در ساعت شروع و خاتمه مدارس باعث ایجاد گلوگاه‌های ترافیکی و انسداد در معابر و وضعیت ترافیکی نابسامانی می‌شود.

سرهنگ شیرانی تاکید کرد: رانندگان خودروی خود را در محل‌های مناسب و بدون ایجاد مشکل تردد برای سایر رانندگان، متوقف کرده و فرزندان خود را به داخل مدرسه هدایت کنند.

وی یادآوری کرد: فرزندان خود را با علائم تابلوهای راهنمایی و رانندگی آشنا و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به آنها آموزش دهید و به صورت عملی هم با آنان تمرین کنید. حتما دانش آموزان در مسیر رفت و برگشت به مدرسه از پیاده رو استفاده و از تردد در کنار خیابان پرهیز کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت:  ظرفیت سرویس مدارس با توجه به نوع خودرو مشخص است. جابجایی دانش آموزان بیش از حد ظرفیت خودرو و یا بصورت ایستاده در سرویس مدرسه ممنوع است.

سرهنگ شیرانی تصریح کرد: از همه رانندگان عزیز تقاضا داریم در ایام بازگشایی مدارس، حقوق عابرین پیاده به خصوص دانش آموزان را بیشتر رعایت کنند. این و ظیفه ماست که هنگام رانندگی در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت کنیم.دیدگاه ها : 
 

آخرین اخبار